Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimas rudenį ketina imtis tik biudžeto, Vyriausybės teiktų ir eurointegracinių teisės aktų

Posėdžio akimirka
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Posėdžio akimirka
Šaltinis: 15min
1
A A

Šeštadienį į paskutinę sesiją susirinksiantis šios kadencijos parlamentas ketina imtis tik Vyriausybės teiktų įstatymų, eurointegracinių ir biudžeto projektų. Visi kiti registruoti, bet iki šiol nepriimti įstatymų projektai guls į stalčių. Tokių teisės aktų Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė skaičiuoja apie 800.

„Aš, kaip Seimo pirmininkė, atkreipiau dėmesį, kad prioritetu bus laikomi iš komitetų ateinantys priėmimo stadijoje projektai ir iš Vyriausybės pateikti tie projektai, kurie iš tiesų reikalingi sistemiškai vykdant Vyriausybės programą. Tikiuosi, kad ministrai išgirdo“, – po susitikimo su premjeru ir komitetų vadovais pirmadienį Seime sakė L.Graužinienė.

Pasak jos, vidutiniškai per sesiją Seimas priima 150 teisės aktų, todėl visus registruotus projektus priimti tikrai nėra įmanoma.

„Apie 800 projektų tikrai neturėsime galimybės apsvarstyti“, – pripažino L.Graužinienė.

Pasak jos, jei atsiras būtinybė programą papildyti, tai bus daroma kiekvienu atveju atskirai ir tariantis su premjeru.

A.Butkevičius pridūrė, kad tarp būtiniausių darbų mato biudžeto priėmimą ir eurointegracinius 84 teisės aktus.

„Taip pat yra pateikti kai kurie finansinės srities, mokesčių administravimo teisės aktai, nes viena iš prioritetinių sričių šešėlio mažinimas“, – sakė jis.

Be to, pasak premjero, bus priimtas ir naujos redakcijos Valstybės tarnybos įstatymas, pagal kurį numatyta keisti biudžetininkų ir valstybės tarnautojų darbo apmokėjimą.

Penktadienį socialdemokratų partijos tarybos posėdyje premjeras yra pareiškęs, kad būtina šioje rudens sesijoje priimti ir su socialiniu modeliu susijusius įstatymus, tarp jų – naują Darbo kodeksą.

Pasak premjero, be Darbo kodekso priėmimo, naujasis socialinis modelis neveiks, iš jo liks tik pensijų kompensavimas. Todėl jis kvietė socialdemokratus imtis lyderystės ir nutarti, koks galutinis dokumentas turi būti priimtas Seime.

„Mes turėtume paruošti tokį scenarijų, kad kartu su biudžeto priėmimu, o būtų dar geriau – anksčiau, teikiant Europos Komisijai ateinančių metų biudžeto projektą, kad surastume kompromisą, kokį Darbo kodeksą priimam, nes šiai dienai mes esame ceitnote“, – partijos tarybos posėdyje kalbėjo premjeras.

A.Butkevičius tikino, kad pats naują susitarimą dėl socialinio modelio su profsąjungomis tikisi pasirašyti trečiadienį.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė liepos pradžioje vetavo Seimo birželį priimtą naują Darbo kodeksą, sakydama, kad jis nepakankamai užtikrina darbuotojų teises ir įteisina darbdavių dominavimą. Šalies vadovė pasiūlė Seimui atsisakyti vadinamųjų nulio valandų darbo sutarčių, griežčiau riboti terminuotas sutartis nuolatinio pobūdžio darbui ir numatyti didesnes išeitines kompensacijas. Iš viso prezidentė Seimui pateikė 22 pasiūlymus, ką taisyti priimtame Darbo kodekse.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min