Dabar populiaru
Tiesiogiai
Publikuota 2022 06 30, 20:24

Seimas: savivalda pati valdys valstybinę žemę

Šalies miestuose ir miesteliuose esančia valstybine žeme netrukus pradės rūpintis ir naudotis savivaldybės.
Vilniaus panorama
Vilniaus panorama / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Seimas ketvirtadienį priėmė žemės reformą numatančių įstatymų paketą.

Perėmusi valstybinę žemę, vietos savivalda joje galės šeimininkauti ne formaliai, o realiai.

Aplinkos ministro Simono Gentvilo teigimu, pokyčiai lems skaidresnę žemėtvarką, greitesnes savivaldybes, mažesnę biurokratiją.

„Kai kurių procedūrų trukmė sumažės trimis mėnesiais, panaikinsime besidubliuojančias funkcijas. Vadinasi, liks mažiau administracinės naštos, todėl sutaupysime valstybės pinigų“, – išplatintame pranešime sako S. Gentvilas.

Lietuvos savivaldybių asociacija (LSA) sako, kad patvirtinęs valstybinės žemės reformą, Seimas žengė istorinį žingsnį.

„Dabar ir Lietuvoje savivaldybės galės pilnavertiškai vykdyti ir planuoti savo teritorijose esančių miestų ir gyvenviečių plėtrą - taip, kaip yra daugelyje pasaulio demokratinių valstybių", – pranešime cituojamas asociacijos vadovas Mindaugas Sinkevičius.

LSA teigimu, po šio Seimo sprendimo dėl valstybinės žemės valdymo, atsiras kur kas daugiau galimybių pritraukti investicijų, kurti kokybiškesnes viešąsias paslaugas gyventojams ir pagerinti sąlygas verslui.

Seimas taip pat nustatė, kad Nacionalinė žemės tarnyba taps pavaldi ne Žemės ūkio ministerijai, kaip yra dabar, o Aplinkos ministerijai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min