Dabar populiaru
Publikuota: 2009 birželio 11d. 07:29

Seimas spręs, ar kreiptis į KT dėl Lenko kortos

V.Tomaševskio rinkimų štabe
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Lenko kortą turi du Seimo nariai: prezidento rinkimuose dalyvavęs Valdemaras Tomaševskis ir Michalas Mackevičius.

KT siūloma klausti, ar Konstitucijos nuostata, jog Seimo narys turi būti „nesusijęs priesaika ar pasižadėjimu užsienio valstybei“ reiškia, kad „Seimo narys negali turėti užsienio valstybės dokumento, išduoto jam pagal tos valstybės įstatymus, kuris suteiktų Seimo nariui tam tikras politines, socialines, ekonomines ir kultūrines teises toje valstybėje“, praneša Lietuvos radijas.

Konservatoriuss Gintaras Songaila ėmė aiškintis dėl Lenko kortos suderinamumo su Seimo nario mandatu ėmėsi paaiškėjus, kad tokią kortą turi du Seimo nariai: prezidento rinkimuose dalyvavęs Valdemaras Tomaševskis ir Michalas Mackevičius.

15min.lt primena, kad asmuo, turintis kortą, gali nemokamai gauti ilgalaikę vizą, legaliai dirbti Lenkijoje, gali vykdyti ūkinę veiklą tokiomis pat sąlygomis kaip Lenkijos piliečiai, turi teisę į nemokamą švietimą, ūmios ligos atveju gali gauti būtiną medicinos pagalbą, turi teisę gauti 37 proc. nuolaidą geležinkelio bilietams, nemokamai lankytis valstybiniuose muziejuose, turi pirmumo teisę prašydamas finansinės paramos iš Lenkijos valstybės ir savivaldybės biudžeto, skirto užsienyje gyvenantiems lenkams paremti.

Tuo pačiu lankstinuke pabrėžiama, kad Lenko korta nėra pilietybė.

Lenko kortą gauna asmenys, kurie raštu pareiškia savo valią priklausyti lenkų tautai, galintys įrodyti, kad bent vienas iš tėvų, senelių, prosenelių buvo lenkų tautybės arba turėjo Lenkijos pilietybę, kurie pateikia raštišką užsienio lenkų arba polonijos organizacijos liudijimą, patvirtinantį aktyvią veiklą lenkų kultūros ir kalbos ar tautinių mažumų labui mažiausiai tris mėnesius.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min