Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimas spręs, ar ratifikuoti sutartį dėl Kroatijos Respublikos stojimo į Europos Sąjungą

Referendumas Kroatijoje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Referendumas Kroatijoje
Šaltinis: 15min
0
A A

Užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis parlamentui pristatė įstatymo projektą, kuriuo numatoma ratifikuoti sutartį dėl Kroatijos Respublikos stojimo į Europos Sąjungą.

Sutartį, kurią Lietuvos Respublikos vardu pasirašė Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, ES šalys narės ir Kroatija pasirašė 2011 m. gruodžio 9 d. Briuselyje. Kaip tvirtino A. Ažubalis, sutartis numato, kad Kroatija taps ES nare nuo 2013 m. liepos 1 d., jei iki tol visos ES šalys ratifikuos šią sutartį.

Užsienio reikalų ministras pažymėjo, kad sutartimi nustatomos Kroatijos Respublikos priėmimo į Europos Sąjungą sąlygos ir pritaikomosios pataisos, kurios turi būti padarytos Europos Sąjungos sutartyje, Sutartyje dėl Europos Sąjungos veikimo ir Europos atominės energijos bendrijos steigimo sutartyje. Sutartį sudaro šie dokumentai: Sutartis dėl Kroatijos Respublikos stojimo į Europos Sąjungą, Aktas dėl Kroatijos Respublikos stojimo sąlygų ir Europos Sąjungos sutarties, Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo bei Europos atominės energijos bendrijos steigimo sutarties pritaikomųjų pataisų, prie jo pridedamas Protokolas dėl tam tikrų priemonių, susijusių su galimu vienkartiniu pagal Jungtinių Tautų bendrosios klimato kaitos konvencijos Kioto protokolą išduodamų nustatytosios normos vienetų perdavimu Kroatijos Respublikai ir susijusia kompensacija, ir Baigiamasis aktas.

Po pristatymo už Įstatymo dėl Belgijos Karalystės, Bulgarijos Respublikos, Čekijos Respublikos, Danijos Karalystės, Vokietijos Federacinės Respublikos, Estijos Respublikos, Airijos, Graikijos Respublikos, Ispanijos Karalystės, Prancūzijos Respublikos, Italijos Respublikos, Kipro Respublikos, Latvijos Respublikos, Lietuvos Respublikos, Liuksemburgo Didžiosios Hercogystės, Vengrijos Respublikos, Maltos Respublikos, Nyderlandų Karalystės, Austrijos Respublikos, Lenkijos Respublikos, Portugalijos Respublikos, Rumunijos, Slovėnijos Respublikos, Slovakijos Respublikos, Suomijos Respublikos, Švedijos Karalystės, Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės (Europos Sąjungos valstybių narių) ir Kroatijos Respublikos sutarties dėl Kroatijos Respublikos stojimo į Europos Sąjungą ratifikavimo projektą balsavo 69 Seimo nariai, prieš – 1, susilaikė 3 parlamentarai. Pritarus projektui po pateikimo, toliau jis bus svarstomas pagrindiniu paskirtame Europos reikalų komitete, papildomu – Užsienio reikalų komitete. Preliminari svarstymo Seimo posėdyje data – balandžio 26 d.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min