TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Nenori, bet dirbs: Seimas neatleido Žimanto Pacevičiaus iš STT vadovo pareigų

Žimantas Pacevičius
BFL/A.Ufartas / Žimantas Pacevičius
Šaltinis: 15min.lt, BNS
0
A A

Antradienį Seimas atmetė prezidentės Dalios Grybauskaitės siūlymą atleisti Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) generalinį direktorių Žimantą Pacevičių pasibaigus jo penkerių metų kadencijai. Slaptame balsavime už tai, kad Ž.Pacevičius būtų atleistas iš užimamų pareigų pasisakė 38 parlamentarai, prieš buvo 27, 18 susilaikė.

Ž.Pacevičiui toks Seimo sprendimas buvo prasta staigmena.

„Aš nedirbsiu!“, – žurnalistų paklaustas, kaip vertina Seimo sprendimą netenkinti prezidentės dekreto dėl atleidimo iš STT vadovo pareigų, pareiškė Ž.Pacevičius, rašo BNS.

„Vertinu blogai, jeigu aš nesiruošiu dirbti, kaip gali būti gerai“, – balsavimą įvertino pareigūnas. Paklaustas, ką ketina toliau daryti, atkirto: „Nieko nedarysiu“.

Jis pabrėžė atsisakysiantis likti pareigose antrai kadencijai, jeigu jam tai būtų pasiūlyta.

„Ne, aš atsisakysiu. Jeigu priimtas sprendimas, vadinasi, priimtas sprendimas. Jis buvo dar prieš penkerius metus“, – kalbėjo STT vadovas.

„Išeina taip, kad dirbti labai gerai yra nelabai gerai“, – nusivylimo neslėpė Ž.Pacevičius.

Jis tvirtino nežinąs, kas galėjo lemti tokį parlamentarų sprendimą: „Gal čia nelabai rimtai kažkam atrodo, man tai yra rimti sprendimai ir jie man pakankamai svarbūs (...) Man tik padarė daugiau žalos“.

Nenoru nepatikėjo

Seimui svarstant prezidentės teikimą, jos patarėjas Jonas Markevičius Seimo posėdžių salėje pareiškė, kad Ž.Pacevičiaus trauktis iš šių pareigų panoro pats.

„Yra jo paties išreikštas aiškus noras baigti kadenciją“, – teigė J,Markevičius.

Tačiau visų Seimo narių prezidento patarėjo teiginys neįtikino.

Parlamentaras Jonas Jagminas teigė žinąs, kad neretai tokie pareiškimai atleisti iš darbo parašomi visai ne savo noru.

„Mes kartais iš ilgametės praktikos jaučiame, kaip būna su tuo savo noru. Žinau, kad tai žmogus, kuris tikrai sąžiningai ir dorai dirbo nuo pat STT įkūrimo dienos“, – kalbėjo J.Jagminas.

Socialdemokratai labiausiai nerimavo dėl to, kad svarbias pareigas ėję pareigūnai Lietuvoje po savo kadencijų „išmetami į gatvę”.

Pasak Vytenio Povilo Andriukaičio, turėtų būti sukurtas koks nors valstybės pareigūnų rezervas, jiems pasiūlomos kitos pareigos arba kelerius metus apskritai suteikiamas valstybės apmokamas poilsis.

Konservatorius Evaldas Jurkevičius teigė, kad apie savanorišką pasitraukimą iš pareigų klausti reikėtų ne prezidento patarėjo, o paties Ž.Pacevičiaus. Pasak jo, STT vadovui naują darbą pasiūlyti turėtų pati prezidentūra.

Norėjo trauktis anksčiau

Seimo salėje pasisakęs pats Ž.Pacevičius ramino Seimo narius iš darbo iš tiesų pasitraukiantis savo noru bei neabejojantis lengvai rasiantis kitą darbą.

„Tikiuosi, kad šitoj tribūnoj, kaip STT vadovas, stoviu paskutinį kartą. Tarnyba yra sudėtinga, yra sunki. Patys puikiai suprantate. Aš prieš penkerius metus buvau nusprendęs išeiti dar šiek tiek anksčiau, nesibaigus penkeriems metams, tačiau su prezidentūra pasitariant išdirbau iki kadencijos pabaigos.  Manau, nesunkiai rasiu panašų darbą kitoj institucijoj, galėsiu eiti kitas pareigas. Jeigu norite palaikyti mane, prašau balsuoti už prezidentės teikimą, nes kitaip išeis kazusas, kad žmogus nenorintis tęsti darbo, turės jį tęsti. Aš to nelabai įsivaizduoju“, – iš Seimo tribūnos kalbėjo Ž.Pacevičius.

Naujas kandidatas į STT vadovo pareigas šios kadencijos Seimui jau nebus pristatytas.

Prezidentės patarėjas J.Markevičius sako, kad prezidentė naują STT vadovą rinksis labai atidžiai, konsultuosis su Seimu.

Kol bus paskirtas naujas vadovas, tarnybai laikinai vadovaus STT direktoriaus pirmasis pavaduotojas. Šias pareigas dabar eina Saulius Urbanavičius.

Ž.Pacevičius STT vadovo pareigas eina nuo 2007 metų spalio 17 dienos, jo penkerių metų kadencija baigsis šių metų spalio 17 dieną.

Atnaujinta 15.19 val. Pakartotinai teiks dekretą dėl atleidimo

Prezidentė D.Grybauskaitė pakartotinai teiks dekretą dėl STT direktoriaus atleidimo.

„STT vadovas išreiškė norą pasibaigus kadencijai tarnybos netęsti, todėl prezidentė teikė Seimui dekretą dėl jo atleidimo. Seimui nepritarus, įstatymų nustatyta tvarka dekretas dėl STT vadovo atleidimo bus teikiamas pakartotinai“, – BNS antradienį sakė prezidentės patarėja Daiva Ulbinaitė.

Ji nekonkretizavo, kada vėl Seimui gali būti teikiamas dekretas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min