TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimas svarstys, ar leisti keliams skirtus pinigus naudoti kitur

Kelias
„15 minučių“ nuotr. / Kelias
Šaltinis: 15min
0
A A

Antradienį Seimas po pateikimo pritarė įstatymo pataisoms, kuriomis numatoma, kad keliams skirti pinigai esant sunkiai finansinei valstybės situacijai gali būti panaudojamos ir kitoms reikmėms.

Svarstyti Kelių priežiūros ir plėtros finansavimo įstatymo pataisą parlamentarai turėjo priimti dar praėjusią savaitę, vos patvirtinus naują biudžetą, tačiau liberaliosios valdančiųjų partijos balsavo „prieš“. Įstatymo pataisoms pritarė beveik vien konservatoriai. Neužtekus balsų patvirtinti po pateikimo toliau svarstyti Seime, pataisos buvo grąžintos Vyriausybei pataisyti.

Po poros dienų Seimui vėl buvo pateiktos šios pataisos – šį kartą nurodoma, kad iš Kelių fondo imti pinigus kitoms sritims finansuoti bus galima tik šiemet – 2009 metais.  Premjeras Andrius Kubilius praėjusią savaitę vylėsi, kad šį kartą koalicijos partneriai balsuos vieningai ir ši pataisa bus priimta svarstymui. Esą datos įrašymas – esminis pataisymas, kuris turėtų nuraminti nepatenkintus liberalus.

Atėmimas iš Kelių fondo – sena praktika

Jo lūkesčiai pasiteisino – po pateikimo 8 balsų dauguma („už“ – 54, „prieš“ – 32, susilaikė – 14) Seimas nutarė pataisas svarstyti dar šią savaitę. Tačiau Vyriausybės pasiūlytai skubos tvarkai parlamentarai nepritarė, todėl galutinio balsavimo šią savaitę nebus.

Pristatydamas patobulintas pataisas finansų ministras Algirdas Šemeta teigė, kad dar socialdemokratų valdymo laikotarpiu buvo susiklosčiusi praktika Kelių fondo lėšas naudoti kitoms valstybės reikmėms. „Turiu įstatymus, kurie buvo priimti socialdemokratų Vyriausybės ir 2004, ir 2005 metais, būnant ministrais gerbiamam Balčyčiui ir kandidatui į prezidentus Algirdui Butkevičiui. Tuo metu ekonomika augo, bet tokie sprendimai vis tiek buvo priimami. Tuo metu, kai ministru buvo Z.Balčytis, Kelių fondo bendroms biudžeto reikmėms buvo panaudoti 68,9 mln. Lt. Tai yra susiformavusi praktika, kuri jau ne kartą buvo taikoma. Šiuo atveju mes teikiame projektą, kuris leistų techniškai šį klausimą iki galo išspręsti“, – kalbėjo finansų ministras.

Opozicija: neaišku, kas yra sunki ekonomikos padėtis

Opozicijos atstovai teigė, kad pataisa, pagal kurią numatyta, kad Kelių fondo lėšas galima naudoti kitoms biudžeto reikmėms esant sunkiai valstybės ekonomikos padėčiai, taps precedentu Vyriausybei keliams skirtas lėšas naudoti kitur ne tik šiais metais. Esą niekur nėra apibrėžta, kas yra sunki ekonominė padėtis, todėl net ir esant mažam BVP smukimui galima šia sąvoka manipuliuoti.

Atsikirsdamas A.Šemeta aiškino, kad kiekvienam salėje sėdinčiam Seimo nariui turėtų būti aišku, kad šiuo metu ekonominė situacija yra bloga ir tam nereikia priimti atskirų aiškinamųjų teisės aktų. „BVP smunka abu šių metų ketvirčius, todėl tai galima laikyti technine recesija“, – aiškino ministras.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min