Dabar populiaru
Publikuota: 2013 birželio 13d. 16:10

Seimas svarstys, ar nevertėtų reabilituoti Pinskus ir Jolantą Gaudutienę

Živilė  Pinskuvienė teisme
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr. / Živilė Pinskuvienė teisme
Seimas ketvirtadienį po pateikimo pritarė Darbo partijos (leiboristų) pirmininko, Seimo vicepirmininko Vytauto Gapšio iniciatyvai reabilituoti keturis Darbo partijos narius, kuriuos anksčiau Seimas išbraukė iš šios partijos kandidatų sąrašo ir užkirto galimybę tapti parlamentarais.

Nutarimo projekte numatyta, kad Živilė Pinskuvienė, Jonas Pinskus ir Jolanta Gaudutienė būtų grąžinami į kandidatų sąrašą po brūkšnio – tai yra galėtų tapti parlamentarais tik iš Seimo pasitraukus kitiems trims dabartiniams Darbo partijos atstovams parlamente.

Už tokį nutarimo projektą ketvirtadienį dokumento pateikimo stadijoje pritarta valdančiųjų balsais. Tarp socialdemokratų, anksčiau balsavusių už tai, kad balsų pirkimo rinkimuose šešėlio sulaukę „darbiečiai“ netaptų Seimo nariais, dabar atsirado tik su susilaikiusieji – Alma Monkauskaitė ir Algirdas Sysas.

Vytautas Gapšys pristatydamas projektą aiškino, kad jį priėmus Seimas bent iš dalies atkurtų teisingumą, nes iš parlamento pašalinti „darbiečiai“ nėra sulaukę jokių įtarimų dėl balsų pirkimo, nors byla jau pasiekė teismą.

„Kaltų mes čia neieškome, mes norime bent minimaliai atstatyti teisingumą“, – sakė V.Gapšys.

Pasak jo, ateityje vertėtų keisti rinkimų įstatymą ir numatyti galimybę įtariamam neskaidria veikla juose parlamentarams duoti Seimo narių priesaiką vėliau, jei jiems įtarimai panaikinami arba net nebūna pareikšti.

Pats sulaukęs kritikos neva už alų perka balsus Seimo rinkimuose „tvarkietis“ Petras Gražulis žengė dar toliau ir pareiškė, kad Seimo narių mandatų dabar turėtų atsisakyti visi Seimo nariai rudenį balsavę už tai, kad Pinskai ir J.Gaudutienė būtų išbraukti iš kandidatų sąrašo.

Kaltų mes čia neieškome, mes norime bent minimaliai atstatyti teisingumą, – teigė V.Gapšys.

Tuo tarpu „Drąsos kelio“ atstovas Vytautas Matulevičius teigė, kad nepaisant to, kad teisėsauga nepareiškė įtarimų „darbiečiams“, visi matė, kas ir kaip vyko.

„Pirmą kartą per 20 nepriklausomybės metų vos nebuvo sužlugdyti Seimo rinkimai, o dabar jūs kalbate, kad nieko nebuvo. Tarsi mes nematėme, kokios pavardės, kokios sumos buvo minimos tame įraše. Mes teismas, kuris nustato nekaltumą, taip?“ – klausė V.Matulevičius.

Toliau nutarimo projektą svarstys Seimo komitetai. Svarstoma, ar jis neprieštarautų Konstitucijai. Seimo salėje nutarimo projektas vėl bus svarstomas birželio pabaigoje.

Primename, kad pašalinti „darbiečius“ iš kandidatų sąrašo Seimui rekomendavo Konstitucinis Teismas.
Skundą dėl Seimo rinkimų rezultatų nagrinėjęs KT buvo konstatavęs, kad Vyriausiajai rinkimų komisijai nustatant Darbo partijos kandidatų eilę buvo pažeistas Seimo rinkimų įstatymas. KT savo išvadoje pareiškė, kad Rinkimų komisija turėjo informacijos apie galimą balsų pirkimą minėtų kandidatų naudai, tačiau į ją neatsižvelgė.

Todėl remdamasis KT nutarimu, Seimas pernai lapkričio 14 dieną priėmė sprendimą, kad Darbo partijos kandidatai Ž.Pinskuvienė, J.Gaudutienė bei J. Pinskus nėra išrinkti Seimo nariais. Jų vietas Seime užėmė kito „darbiečių“ kandidatų sąrašo atstovai.

Trukdymu pasinaudoti rinkimų teise šiuo metu kaltinami keturi asmenys: Vladislavas Gaidis, Igoris Sologubovas, Eugenijus Maciulevičius ir buvęs Darbo partijos kandidatas į Seimą Viačeslavas Ždanovičius.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, visi šie asmenys, veikdami bendrininkų grupėje, susitarė už 30 tūkst. litų sumą papirkti 3 tūkst. asmenų, kad šie balsuotų už Darbo partiją daugiamandatėje rinkimų apygardoje, taip pat reitinguotų Darbo partijos sąraše esančius penkis jos narius: Joną Pinskų, Živilę Pinskuvienę, Jolantą Gaudutienę, Vytautą Gricių ir V.Ždanovičių.

Kaip yra pranešusi Generalinė prokuratūra, V.Gaidis ir I.Sologubovas iš E.Maciulevičiaus ir V.Ždanovičiaus tam reikalui gavo 5 tūkst. litų, tačiau nebaigė vykdyti nusikalstamos veikos – sutrukdė pareigūnai.
Tuo metu Ž.Pinskuvienė, J.Pinskus, J.Gaudutienė ir V.Gricius byloje tėra liudytojai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

00:20
02:37
01:14:11

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Kiekvienas gali

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

15MAX
Parašykite atsiliepimą apie 15min