Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimas svarstys, ar norėtų klausytis generalinio komisaro ataskaitų

Vizgirdas Telyčėnas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Generalinis policijos komisaras, kuriuo šiuo metu dirba Vizgirdas Telyčėnas, dabar yra atskaitingas vykdomajai valdžiai.
Šaltinis: 15min
0
A A

Parlamentarai po pateikimo pritarė partijos „Tvarka ir Teisingumas“ frakcijos nario Remigijaus Ačo siūlymui papildyti Policijos veiklos įstatymą, kad Policijos generalinis komisaras turėtų pateikti Seimui metinę ataskaitą „apie gyventojų saugumo būklę ir numatomas priemones saugumui užtikrinti“.

Generalinis komisaras šiuo metu už savo veiklą atsiskaito valstybės prezidentui ir vidaus reikalų ministrui, mat Policijos departamentas yra pavaldus šiai ministerijai. Tuo tarpu R.Ačas siūlo, jog kartą per metus policijos vadovas turi pateikti informaciją ir parlamentui.

„Ar normali padėtis, kai mes laukiame 5 metus kol bus skiriamas naujas generalinis komisaras ir tik tada pradedame diskutuoti apie policijos darbą? Policijos darbu susirūpiname tik kai įvyksta rezonansiniai nusikaltimai“, – savo siūlymo motyvus dėstė R.Ačas.

Pristatant pataisą Seimo nariams kilo klausimų, kokias pasekmes turėtų ataskaitos pateikimas, mat generalinis komisaras neatskaitingas Seimui. Jį skiria ir atleidžia vykdomosios valdžios institucijos.

„Jeigu ataskaitai nepritaria Seimas, tai būtų rimtas signalas prezidentui. Pastaruoju metu matome, kad jei prezidentė išreiškia nepasitikėjimą, joks pareigūnas neišsilaiko savo poste“,  – aiškino R.Ačas.

Galiausiai parlamentarai nusprendė pritarti pataisai po pateikimo, kad galėtų ją svarstyti ir pašalinti trūkumus.

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min