Geriausias metų pasiūlymas! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
Išbandyti
2023 09 12

Seimas svarstys prezidento pataisas dėl retų ligų gydymo

Seimas svarstys prezidento Gitano Nausėdos inicijuotas Farmacijos įstatymo pataisas, kuriomis keičiama Labai retų žmogaus sveikatos būklių gydymo išlaidų kompensavimo komisijos sudarymo tvarka, koreguojami apibrėžimai.
Sergantis vyras
Sergantis vyras / 123RF.com nuotr.

Už tokias pataisas po pateikimo antradienį balsavo 120 Seimo narių, vienas susilaikė. Toliau projektą svarstys Seimo komitetai, į plenarinių posėdžių salę jis grįš spalį.

Prezidentas G.Nausėda laikosi pozicijos, kad išplėtus Labai retų žmogaus sveikatos būklių gydymo išlaidų kompensavimo komisiją būtų priimtas objektyvesnis sprendimas vertinant kiekvieno ligonio situaciją, o ne vadovaujamasi „buhalteriniais motyvais“.

Anot jo, objektyvesnį vertinimą užtikrintų tai, kad į komisiją būtų įtraukti su labai retomis ligomis susiduriantys medikai, pacientų organizacijos atstovas, taip pat – pacientą gydantis gydytojas. Jam taip pat būtų suteikta teisė tiesiogiai kreiptis į komisiją.

Pataisomis į Labai retų žmogaus sveikatos būklių gydymo išlaidų kompensavimo komisiją būtų papildomai įtraukiami du universitetinėse ligoninėse dirbantys bei specialių žinių labai retų ir sunkių ligų gydymo ar su tuo susijusiose srityse turintys medikai. Taip pat į ją būtų įtraukiami po vieną pacientų organizacijų atstovą ir pacientų gydytoją.

Dėl šių pakeitimų komisijos narių skaičius padidėtų nuo šiuo metu esančių penkių iki devynių.

Taip pat įstatymo projektu siūloma suteikti galimybę į Komisiją dėl gydymo išlaidų kompensavimo kreiptis pacientą gydančiam sveikatos priežiūros specialistui. Šiuo metu tokia galimybė suteikta tik gydymo įstaigoms.

Be to, siūloma įstatymo lygmeniu, o ne poįstatyminiu teisės aktu, kaip šiuo metu, nustatyti, kas yra „skubus atvejis“. Prezidentūra skelbė, kad tokiais pakeitimais prezidentas siūlo įstatymiškai apibrėžti „skubų atvejį“ ir taip sudaryti galimybę pagreitinti procesą, kai paciento gyvybei dėl progresuojančios ligos yra iškilęs realus pavojus, nors efektyvaus gydymo galimybės net tik egzistuoja, bet ir yra patvirtintos kitose šalyse.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kokias tvoras ir kodėl šiemet renkasi namų savininkai?
Reklama
Daugiau Pliusų sporto entuziastams:„Gym+“ vėl plečiasi
Reklama
„Teleloto“ naujienos ne tik tarp vedėjų: nuo šiol laimės visi studijos žaidėjai
30 metų su ypatingais vaikais dirbanti mokytoja Irutė: neįsivaizduoju, kaip galime skirstyti vaikus