TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimas tylos minute pagerbė Lenkijos prezidento Lecho ir kitų žuvusiųjų per aviakatastrofą atminimą

Seimas
Redo Vilimo/BFL nuotr. / Seimas
Šaltinis: 15min
0
A A

Seimo Pirmininkė Irena Degutienė, pradėdama antradienio Seimo plenarinį posėdį, pakvietė parlamentarus pagerbti balandžio 10 d. prie Smolensko žuvusių Lenkijos Respublikos Prezidento Lecho Kačynskio, pirmosios ponios Marijos, Lenkijos Seimo ir Senato narių bei kitų iškilių kaimyninės valstybės piliečių atminimą.

„Šeštadienio rytą mus visus sukrėtė protu nesuvokiama tragedija, nusinešusi Anapilin didžiąją dalį Lenkijos politinio, intelektualinio ir dvasinio žiedo, tarp jų Prezidento Lecho Kačynskio bei jo žmonos Marijos gyvybes“, – sakė I. Degutienė.

Seimo Pirmininkė pažymėjo, kad Prezidentas Lechas Kačynskis visą gyvenimą kovojo už Lenkijos laisvę ir gerovę, todėl simboliška, kad žuvo jis šalia Katynės, kur prieš 70 metų buvo nužudytas anuometinės Lenkijos intelektualinis žiedas – tūkstančiai lenkų karininkų, vėliau tapę Lenkijos laisvės simboliu.

„Lechas Kačynskis istorijoje išliks kaip vienas iš nedaugelio pasaulio politikų, kurie neaukojo savo vertybių dėl vienadienio pragmatizmo ir to mokė ir savo tautiečius lenkus, ir mus, lietuvius. Lechas Kačinskis buvo labai geras Lietuvos ir lietuvių draugas. Tikiu, kad Prezidento Lecho Kaczynskio šviesus atminimas lydės bendrus mūsų darbus ir ateityje“, – sakė I. Degutienė.

Parlamento vadovė pažymėjo, kad šios tragedijos metu netekome ir savo kolegų Lenkijos Respublikos Seime ir Senate, žmonių, kuriuos ne vienas iš mūsų pažinojo ir bendravo. Posėdžio metu Seimo Pirmininkė perskaitė žuvusių Lenkijos Respublikos Seimo ir Senato narių vardus ir pavardes.

„Lenkijos Prezidento Lecho Kačynskio, jo žmonos Marijos, Senato ir Seimo narių, kariuomenės vadų, bažnyčios atstovų, valstybės pareigūnų ir kitų iškilių visuomenės veikėjų žūtis – tai didžiulė netektis ne tik Lenkijai, bet ir visiems mums“, – sakė I. Degutienė.

Seimo Pirmininkė I. Degutienė parlamentarus taip pat informavo, kad šiandien Seimo Pirmininko pavaduotojai Česlovas Juršėnas, Algis Kašėta, Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Emanuelis Zingeris ir Seimo narys Jaroslavas Narkevičius išvyko į Varšuvą dalyvauti Lenkijos Respublikos Seimo ir Senato posėdyje, skirtame balandžio 10 d. Smolenske įvykusios lėktuvo katastrofos aukoms atminti.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min