Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 06 28, 12:25

Seimas uždraudė smurtą ir priekabiavimą darbe

Seimas uždraudė bet kokį smurtą ir priekabiavimą darbe. Toks elgesys bus draudžiamas ir bendraujant darbo reikalais, įskaitant elektroniniu būdu, taip pat pertraukas, su darbu susijusias išvykas, renginius, darbdavio suteiktame būste bei pakeliui į darbą ar iš jo.
Susikrimtusi moteris
Susikrimtusi moteris / 123rf.com

Seimas antradienį priėmė tokias Darbo kodekso pataisas: už balsavo 88 Seimo nariai, prieš buvo 23, o susilaikė 11.

Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininko Mindaugė Lingės teigimu, tai padės kovoti su mobingu, psichologiniu smurtu ir priekabiavimu, kaip numato Europos Sąjungos konvencija.

Lietuvos regionų frakcijos narė Agnė Širinskienė piktinosi, kad Seimas nustatė per mažai vietų, kur negalimas smurtavimas ir priekabiavimas.

„Uždrausta žmonėms smurtauti tualetuose, o ne prie darbovietės. O jeigu darbuotojas bus savo būste ir pas jį atvyks darbdavys. Galės jis smurtauti ir priekabiauti? Nes tos vietos baigtiniame draudimų sąraše nėra“, – kalbėjo ji.

Seimas, be kita ko, įpareigojo darbdavius nustatyti pranešimų apie smurtą ir priekabiavimą tvarką. Darbdaviai turės organizuoti darbuotojams mokymus apie pavojus, prevenciją, jų teises ir pareigas.

Specialus įpareigojimas nustatytas įmonėms, kur dirba daugiau kaip 50 žmonių – darbdaviai privalės patvirtinti smurto ir priekabiavimo prevencijos politiką ir ją paskelbti.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min