Dabar populiaru
Publikuota: 2013 gruodžio 3d. 17:49

Seimas vėl bandys aiškintis, ar teisėsaugai ir saugumui dirigavo politikos ir verslo grupuotės

Artūras Paulauskas
15min.lt/Juliaus Kalinsko nuotr. / Artūras Paulauskas

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) kartu su Kriminalinės žvalgybos parlamentinės kontrolės komisija trečiadienį pradės parlamentinį tyrimą pagal klausimus, numatytus Seimo nutarimo projekte „Dėl Seimo laikinosios tyrimo komisijos sudarymo dėl galimai neteisėto poveikio valstybės institucijoms faktinių aplinkybių nustatymo bei organizuotos asmenų grupės galimų sąsajų su Valstybės saugumo departamentu ištyrimo“.

Tai susiję ir su „Snoro“, ir su buvusių FNTT vadovų – Vitalijaus Gailiaus bei Vytauto Giržado – atleidimo atvejais.

Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko nuomone, pirmame posėdyje bus siekiama išsiaiškinti, ar buvo kokių nors požymių, kad galimai neteisėtas poveikis teisėsaugai buvo vykdomas, ir ką nuveikė prieš tai buvusi Seimo sukurta komisija.

„Mano žiniomis, 2010 metais veikusi komisija neparengė jokių išvadų. Vadinasi, niekas nėra konkrečiai ištirta, tad atsakymų jokių irgi nėra. Posėdyje vėl išklausysime komisijos pirmininko Juliaus Sabatausko dėl komisijos nustatytos problematikos, buvusio FNTT direktoriaus V.Gailiaus informaciją. Taip pat bus kviečiamas ir V.Giržadas“, – sakė NSGK pirmininkas A.Paulauskas.

NSGK kartu su Kriminalinės žvalgybos parlamentinės kontrolės komisija sieks iškelti šio tyrimo problematiką ir nustatyti, ar tikrai buvo neteisėtų politinių ir interesų grupuočių poveikis teisėsaugos institucijomis.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min