15min be reklamos
2022 12 02, 07:23

Seime advokatai, prokurorai ir teisėjai aptars nepriklausomumo užtikrinimą

Seime penktadienį rengiamas bendras Lietuvos teismų, prokuratūros bei advokatūros forumas, skirtas aptarti institucijų nepriklausomumo užtikrinimą.
Teismas
Teisėjai / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Anot parlamento kanceliarijos pranešimo, teisėjai, advokatai, prokurorai diskutuos apie bendrą teisinės sistemos problematiką, galimas šių dienų grėsmes teisingumo sistemos užtikrinimui šalyje, procesinę partnerystę, nagrinėjant baudžiamąsias ir civilines bylas bei būtinus valstybės institucijų veiksmus, siekiant racionalaus bendro teismų, teisėjų bei kitų teismų proceso dalyvių darbo.

„Nors tiek praktikoje, tiek moksle skiriama dėmesio valdžių padalijimo principui ir teisminės valdžios nepriklausomumui, tačiau vis dažniau išgirstame, jog tiek teisminei valdžiai, tiek prokurorams ar advokatams tenka iššūkių, išlaikant savo nepriklausomumą ar profesijų garantijas. Tad, džiugu, kad visos trys teisminės valdžios grandys vienijasi, siekiant išsigryninti labiausiai skaudamas vietas, ir pabandys kartu ieškoti, ką įmanoma padaryti, jog situacija pakistų“, – pranešime cituojamas Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas konservatorius Stasys Šedbaras.

Pasak Advokatų tarybos pirmininko Mindaugo Kukaičio, tai bus analogo neturintis forumas, kai trijų profesijų atstovai diskutuos apie valdžių padalijimo principą pačios teisminės sistemos viduje bei profesinio bendradarbiavimo ateities pokyčius civiliniuose ir baudžiamuosiuose procesuose.

„Labai tikiuosi, kad diskusijų metu atsakysime, kiekvienas sau ir visuomenei, politikams, kokios būtinos prielaidos tinkamam teisminės valdžios veikimui, bei leis išgryninti instrumentą, leidžiantį pasiekti bendrą Lietuvos valstybės valdžios institucijų sutarimą – siekti teisingumo sistemos nepriklausomumo užtikrinimo“, – teigė jis.

Teisėjų tarybos pirmininkė Sigita Rudėnaitė pabrėžė, kad – svarbus trijų teisingumą vykdančių ir padedančių jį įgyvendinti institucijų tarpusavio profesinis bendravimas.

„Norisi, kartu diskutuojant su advokatais ir prokurorais, išgryninti, kokiais bendraisiais principais turėtų būti grindžiami teisėjų, prokurorų ir advokatų tarpusavio santykiai. Radus bendrą sutarimą dėl nediskriminuojančio ir vienodo tarpusavio profesinio bendravimo, būtų palengvinami bendrai visi teisminiai procesai ir neabejotinai skaidrintų ir didintų pasitikėjimą sistema tiek tarpusavyje, tiek ir visuomenėje“, – sakė ji,

Generalinės prokurorės Nidos Grunskienės teigimu, silpninant bent vieną iš teisminės valdžios grandžių, silpninama visa teisingumo sistema.

„Užtikrinant kiekvienos profesijos garantijas, orias darbo sąlygas, darbo užmokestį, susitariant dėl pagrindinių profesinio bendravimo, bendradarbiavimo principų, atitinkančių kiekvienos profesijos etikos kodeksus, kurių būtų vieningai laikomasi, laimėtų ne tik kiekvienas pilietis, bet ir valstybė. Turint stiprias visas tris valdžias, laimi demokratinė ir teisinė visuomenė“, – tvirtino prokurorė.

Forumą organizuoja Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas, Lietuvos teismai, Generalinė prokuratūra, Lietuvos advokatūra ir Lietuvos teisininkų draugija. Forumo partneriai: Vilniaus universiteto Teisės fakultetas ir Mykolo Romerio universiteto Teisės mokykla.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Iliuzionistas Rokas Bernatonis priima iššūkį: degalų taupymo magija
Parašykite atsiliepimą apie 15min