Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seime – aistros dėl gėjų lyginimo su nusikaltėliais

Petras Gražulis
„Scanpix“ nuotr. / Petras Gražulis
Šaltinis: 15min
0
A A

Seimas nenagrinės Baudžiamojo kodekso (BK) ir Administracinių teisės pažeidimų kodekso (ATPK) pataisų, kuriomis gėjai būtų prilyginami zoofilams ar nekrofilams, o raginimas užsiimti tokiais santykiais būtų baudžiamas net laisvės atėmimu.

Šiandien seimūnams „tvarkietis“ Petras Gražulis pristatė BK ir ATPK pataisas, kuriomis siūloma bausti už viešą raginimą užsiimti homoseksualiais, zoofiliškais ar nekrofiliškais santykiais.  Siūloma įtvirtinti, jog viešas raginimas užsiimti zoofilija, nekrofilija ar homoseksualizmu užtrauktų baudą nuo 1 tūkstančio iki 5 tūkstančių litų, o už sistemingą raginimą grėstų ir baudžiamoji atsakomybė – viešieji darbai, areštas ar net laisvės atėmimas iki vienerių metų. Už tokias veikas atsakytų ne tik fizinis, bet ir juridinis asmuo

Kuriame amžiuje gyvenat?

„Jūs visi sutiksit, kad šita veislė nesidaugina, bet jos daugėja. Kokiu būdu? Tik propagandos”, – pristatinėdamas pataisas kalbėjo P.Gražulis. „Aš manau, kad tai yra liga ir užjaučiu tuos žmones. Bet nė vienas savo liga nesididžiuojam, ne taip kaip jie”, – kalbėjo parlamentaras. Pristatydamas įstatymo pataisas P.Gražulis karštai citavo ištraukas iš Senojo testamento. „Jei vyras sugultų su kitu vyriškiu kaip su moterimi jiedu abu nusikalto bjauriu iškrypimu ir užsitraukė kraujo kaltę. Jei vyras turi lytinių santykių su gyvuliu, jis turi būti sudegintas, o gyvulys užmuštas. Jei moteris eina prie gyvulio, turėti su juo lytinius santykius, užmuškite moterį ir tą gyvulį“.

Jei vyras sugultų su kitu vyriškiu kaip su moterimi jiedu abu nusikalto bjauriu iškrypimu ir užsitraukė kraujo kaltę...

„Kokia buvo mėnulio fazė, kai registravot šią pataisą?“, „Kaip jums atrodo, kuriame amžiuje gyvenate?”, „Ar negalvojate prie zoofilijos ir nekrofilijos dar prirašyti piromanijos, kleptomanijos?“ „Gal geriau pasiūlykit įstatymo projektą, kuriuo visi šie žmonės būtų pripažįstami ligoniais ir valstybė kompensuotų visas gydymo išlaidas?" – tokiais klausimais paskui P.Gražulį užvertė parlamentarai. Socialdemokratė Birutė Vėsaitė buvo konkreti – esą tokio pobūdžio įstatymų projektais apskritai nevertėtų gaišinti Seimo laiko.

Pataisos homoseksualų nediskriminuotų

Pasak P.Gražulio, priėmus teikiamus projektus, bus užpildyta esama teisės spraga, realizuota Konstitucijos nuostata, jog „laisvė reikšti įsitikinimus, gauti ir skleisti informaciją negali būti ribojama kitaip, kaip tik įstatymu, jei tai būtina apsaugoti žmogaus sveikatai, garbei ir orumui, privačiam gyvenimui, dorovei ar ginti konstitucinei santvarkai“ ir panaikinta esama ydinga praktika, kai prisidengiant kova prieš diskriminaciją dėl seksualinės orientacijos, diskriminuojami tradicines šeimos vertybes, heteroseksualius seksualinius santykius vertinantys asmenys.

Aiškinamajame rašte teigiama, kad siūlomų nuostatų įtvirtinimas neprieštarauja nediskriminavimo dėl seksualinės orientacijos principui, nes baudžiama būtų tik už visuomenės dorovei prieštaraujančių kitų seksualinių orientacijų propogavimą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min