Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seime – antras įstatymas dėl LEO LT naikinimo

„Leo LT“
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / „Leo LT“
Šaltinis: 15min
0
A A

Seimas gegužę svarstys dar vieną įstatymą, padėsiantį panaikinti LEO LT.

Konservatorių frakcijos nariai Gintaras Songaila, Rytas Kupčinskas, Evaldas Jurkevičius, Pranas Žeimys, Aurelija Stancikienė ir Arimantas Dumčius Seimui antradienį pasiūlė svarstyti įstatymą dėl Konstitucinio teismo nutarimo dėl atominės elektrinės įstatymo atitikties Lietuvos Konstitucijai įgyvendinimo. Jo esmė – pasiūlyti Vyriausybei kreiptis į teismą dėl nacionalinio investuotojo sukūrimo sutarties panaikinimo.

Taip pat siūloma ištirti šios sutarties sudarymo aplinkybes,  įskaitant susitarimą dėl AB „Vakarų skirstomieji tinklai” privatizavimo sutarties pripažinimo pasibaigusia, ir imtis visų būtinų teisinių priemonių dėl galimai neteisėtų veiksmų, susijusių su šios sutarties sudarymu.

Kalbos apie nuostolius – klaidinimas

Gintaras Songaila, pristatydamas konservatorių projektą, teigė, kad jie siūlo šį įstatymą dėl to, kad Konstitucinis teismas nustatė, jog turto investavimo tvarka prieštarauja Konstitucijai, tuo pačiu pats sandoris gali būti pripažįstamas niekiniu. „Jei Seimas priims tą įstatymą, tai bus pagrindas kreiptis į teismą dėl restitucijos proceso. Tai jokių papildomų nuosolių nesukels. Kalbos dėl milijardinių nuostolių – bandymas klaidinti visuomenę“, – pristatydamas šį įstatymo projektą kalbėjo G.Songaila. 

Elektrinė išvis neiškils?

Prieš pasisakęs Rokas Žilinskas teigė, kad vilkinant nacionalinio investuotojo veiklą iškyla grėsmė, jog nauja atominė elektrinė išvis neiškils.

„Energetikos ministras teigė, kad LEO LT atominės elektrinės nestatys, tai kam ji išvis sukurta? Statyti elektros tiltus į Švediją už Europos pinigus?“, – R.Žilinskui oponavo Aurelija Stancikienė.

Už tolesnį šio įstatymo svarstymą balsavo 59 parlamentarai, susilaikė 7, o prieš buvo vienintelis socialdemokratas Andrius Šedžius. Iš viso balsavime dalyvavo 67 Seimo nariai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min