Dabar populiaru
Tiesiogiai
Publikuota 2022 07 04, 06:40

Seime bus pristatytas tyrimas apie smurtą artimoje aplinkoje

Politikai, nevyriausybinių organizacijų atstovai Seime diskutuos, kaip užkardyti smurtą artimoje aplinkoje ir padėti aukoms.
Smurtas poroje
Smurtas artimoje aplinkoje / 123RF.com nuotr.

Taip pat bus pristatytas mokslininkų atliktas tyrimas apie šios rūšies smurtą.

Moterų informacijos centras su partneriais pristatys rekomendacijas gairėms kovai su smurtu, padėsiančias efektyviau spręsti nacionalinio lygmens smurto artimoje aplinkoje problemą Lietuvoje.

Pranešimus skaitys Moterų informacijos centro direktorė Jūratė Šeduikienė, tyrėja Giedrė Purvaneckienė, pranešė Seimas.

Pasak renginio organizatorių, per trejus metus buvo iš esmės pažvelgta į smurto artimoje aplinkoje problemą Lietuvoje, išgrynintos opiausios vietos ir paieškoti būdų joms spręsti, atliktas mokslinis tyrimas, visuomenės apklausos, organizuoti mokymai visų Lietuvos savivaldybių, valstybinių institucijų ir nevyriausybinių organizacijų darbuotojams, suorganizuota informacinė kampanija.

Remiantis projekto dalyvių patirtimi ir praktika parengtas rekomendacijų sąrašas dėl smurto artimoje aplinkoje prevencijos, apsaugos, pagalbos ir paslaugų užtikrinimo nuo jo nukentėjusiems asmenims bei tarpinstitucinio bendradarbiavimo tobulinimo.

Pastaruosius trejus metus Moterų informacijos centras su partneriais įgyvendino ES struktūrinio fondo finansuotą projektą, kuriuo siekiama kelti visuomenės nepakantumą smurtui, skatinti smurto formų atpažinamumą, tobulinti šioje srityje dirbančių darbuotojų profesinę kompetenciją kartu didinant pagalbos nukentėjusiems nuo smurto artimoje aplinkoje prieinamumą bei kokybę.

Renginio dalyvius pasveikins Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė, Seimo narė Dovilė Šakalienė.

2021 metais registruota beveik beveik 56 tūkst. pranešimų policijai dėl smurto artimoje aplinkoje.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min