TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Prezidentė Dalia Grybauskaitė kreipėsi į tautą: „Viena Lietuvos neapginsiu“

Daukanto aikštėje - sveikinimai inauguruotai prezidentei
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Daukanto aikštėje - sveikinimai inauguruotai prezidentei
Šaltinis: 15min
0
A A

Šeštadienį Seime iškilminame Seimo posėdyje prezidentė Dalia Grybauskaitė antrą kartą davė priesaiką tautai. Pasakiusi inauguracinę kalbą prezidentė dalyvavo šv.Mišiose ir priėmė sveikinimus Katedros aikštėje.

15.19 val. Prašė neatsistoti

Vakarop Simono Daukanto aikštėje vyko nemokamas šventinis koncertas. Prezidentė koncerto klausėsi sėdėdama greta būsimo savo atstovo spaudai, žurnalisto Modesto Naudžiaus.

Koncerte žodį tautai sakiusi prezidentė dėkojo už suteiktą įpareigojimą dar penkerius metus vadovauti Lietuvai ir žadėjo laikytis Seime duotos priesaikos.

Tik kartu – vienybėje – sugebėsime apginti mūsų Lietuvą, mūsų žemių vientisumą, mūsų laisvę, mūsų demokratiją, kiekivieną jūsų. Be jūsų, aš viena, to nepadarysiu, – sakė D.Grybauskaitė.

Stodama tarti žodžio valstybės vadovė prašė žmonių nesistoti.

„Noriu visus pasveikinti ir pakartoti ką tik skambėjusios dainos žodžius. Aš tikrai myliu Lietuvą. Jūs tikrai mylite Lietuvą. Aš žinau. Mes visi mylime savo tėvynę. Visi, kas esate čia, visi, kas žiūrite. Visi, kas esate Lietuvoje ir už jos ribų, nes Lietuva mums svarbiausia. Su Lietuvos vardu gimstame, su Lietuvos vardu gyvename ir žinome, kad mums Lietuva – ir mūsų tėvynė, ir mūsų viltis, ir mūsų vaikų ateitis“, – sakė prezidentė. 

Ji kvietė visą tautą gyventi su Lietuva širdyje ir mintyse kasdien, kiekvieną minutę skirti savo tėvynei, artimiesiems, šeimai ir žinoti, kad už valstybę atsako visi jos piliečiai.

„Kartu dirbdami, žinodami, kodėl mes esame čia, ką turime daryti kasdien, kaip gyventi, kaip auginti vaikus, kaip kovoti už savo tėvynę, esame ir žinome, kad tik kartu – vienybėje – sugebėsime apginti mūsų Lietuvą, mūsų žemių vientisumą, mūsų laisvę, mūsų demokratiją, kiekvieną jūsų. Be jūsų, aš viena to nepadarysiu“, – sakė D.Grybauskaitė.

Ji kvietė žmones išsakyti jai savo mintis, tartis, kalbėtis ir kartu spręsti iškylančias bėdas.

„Laukiu visų pagabos mūsų kelyje. Pirmyn ir tik pirmyn vardan tos mūsų brangios Lietuvos“, – kalbą baigė prezidentė.  

Mišiose – šalia D.Žalimo

Po vidurdienio valstybės vadovė dalyvavo tradicinėse inauguracijai skirtose iškilmingose šv. Mišiose Vilniaus arkikatedroje bazilikoje. D.Grybauskaitė sėdėjo pirmajame suole dviese kartu su Konstitucinio Teismo pirmininku D.Žalimu ir jo žmona Skirgaile.

Už prezidentės sėdėjo premjeras A.Butkevičius su žmona Janina, Seimo pirmininkė L.Graužinienė ir apsaugininkas.

Per pamokslą G.Grušas sakė, kad politika, nors ir labai juodinama, yra aukščiausia pašaukimo forma ir meilės artimajam išraiška.

Prezidentė, Seimo pirmininkė, premjeras ir dalis ministrų priėmė Komuniją.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Dalios Grybauskaitės inauguracijai skirtos iškilmingos šv. Mišios.
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Dalios Grybauskaitės inauguracijai skirtos iškilmingos šv. Mišios.

Po Mišių Katedros aikštėje prezidentė priėmė Lietuvos miestų ir miestelių vėliavų pasveikinimą. Jis spaudė rankas, fotografavosi su vaikais ir bendravo su aikštėje susirinkusiais žmonėmis. Paskui žmonių lydima prezidentė pasuko Simono Daukanto aikštės link.

Prezidentūroje prezidentei įgaliojimus grąžino A.Butkevičiaus vadovaujama Vyriausybė.

11.59 val. „Didžiuokimės savo unikalia šalimi ir mūsų žmonių pasiekimais“

D.Grybauskaitė sakė vadovavimą šaliai suprantanti kaip kasdienį darbą kiekvieno žmogaus labui. „Žinau, kad bus nelengva, bet mes atkakliai tęsime tai, kas pradėta, ir rasime išeitis iš pačių kebliausių situacijų“, – žadėjo ji.

Grėsminga situacija aplink Lietuvą reikalauja šalies apginamumui skirti ypatingą dėmesį

Pasak šalies vadovės, karinės grėsmės akivaizdoje svarbiausius darbus nurodo pats gyvenimas. Tai – Lietuvos nepriklausomynė – ne tik karinė, bet ir energetinė bei informacinė.

„Grėsminga situacija aplink Lietuvą reikalauja šalies apginamumui skirti ypatingą dėmesį. Karinis, energetinis, informacinis valstybės saugumas – didžiausias mūsų visų rūpestis. Turime būti tinkamai pasirengę šalies gynybai, nes tik būdami laisvi ir saugūs galėsime kurti savo gerovės valstybę“, – sakė ji.

D.Grybauskaitė ragino neišklysti iš europietiškos valstybės kelio. Anot jos, šalies užsienio politika turi padėti ginti šalies ekonominius ir politinius interesus.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Prezidentės Dalios Grybauskaitės inauguracija.
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Prezidentės Dalios Grybauskaitės inauguracija.

„Mūsų jauna valstybė sustiprėjo – ūkio nuosmukį keičia augimas, atsakomybė išstumia aplaidumą. Mes sukaupėme patirties ir įgijome pasitikėjimo. Šalis paruošta naujam – augimo etapui“, – kalbėjo prezidentė, pabrėždama, kad sieks mažinti socialinę atskirtį gyventojams užtikrinti pajamas, kurios leistų gyventi oriai.

Didžiuokimės savo unikalia šalimi ir mūsų žmonių pasiekimais. Neleiskime niekam menkinti mūsų valstybės

„Per brangi sveikatos apsauga, mokslas, komunalinės paslaugos, šiluminis skurdas ir grobuoniškos energetinės kainos neturi varyti mūsų į neviltį. Nes išeitys yra. Mes jau jas atrandame ir turime tinkamai panaudoti“, – sakė ji.

Prezidentė pažymėjo, kad korupcija neleidžia ekonominei gerovei pasiekti kiekvieno žmogaus, todėl su ja būtina ypatingai kovoti. „Užtikrinsime, kad korumpuotos grupuotės nelobtų Lietuvos žmonių sąskaita“, – žadėjo ji.

Prezidentė taip pat paragino į valstybės valdymą įsileisti jaunų žmonių: „tegul jie realiai pajunta, kad čia jų galimybių šalis“.

„Didžiuokimės savo unikalia šalimi ir mūsų žmonių pasiekimais. Neleiskime niekam menkinti mūsų valstybės. Siekime, kad mūsų šalis taptų laiminčia, saugia ir kiekvienam savo žmogui teisinga gerovės šalimi. Tikėkime Lietuva ir kurkime ją kartu“, – kalbą baigė D.Grybauskaitė.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Prezidentės Dalios Grybauskaitės inauguracija.
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Prezidentės Dalios Grybauskaitės inauguracija.

Linkėjo atskirti gera nuo bloga

Vilniaus Arkivyskupas Gintaras Grušas sakydamas invokacinę kalbą teigė, kad duodamas priesaiką prezidentas įsipareigoja ne tik valstybei, bet ir Dievui.

„Mes prašome Viešpaties palaimos ir Viešpaties malonių perrinktai prezidentei“, – sakė jis.

Jis linkėjo, kad Dievas valstybės vadovei padėtų atskirti, kas gera, o kas bloga, o valstybės piliečiams gyvenimas būtų saugus.

Davė priesaiką

„Aš, Dalia Grybauskaitė, prisiekiu Tautai būti ištikima Lietuvos Respublikai ir Konstitucijai, gerbti ir vykdyti įstatymus, saugoti Lietuvos žemių vientisumą; prisiekiu sąžiningai eiti savo pareigas ir būti visiems lygiai teisingas; prisiekiu visomis išgalėmis stiprinti Lietuvos nepriklausomybę, tarnauti Tėvynei, demokratijai, Lietuvos žmonių gerovei. Tepadeda man Dievas!“ – priesaikos tekstą su paskutiniu sakiniu, kuris nėra būtinas, perskaitė D.Grybauskaitė.

Po priesaikos Veronikai Pavilionienei padedami inauguracijos svečiai sugiedojo Lietuvos himną.

Priesaiką priėmė Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas. Jis sakė, kad valstybės vadovo priesaika ypatinga, nes jis vienintelis prisiekia tautai.

„Linkiu ir toliau darbuotis kuriant stiprią ir šiuolaikišką Lietuvos valstybę“, – linkėjo jis.

Sveikindama D.Grybauskaitę Seimo pirmininkė sakė mananti kad perrinkimas antrajai kadencijai – didžiausias įvertinimas politikui. Taip pat ji pažymėjo, kad D.Grybauskaitė įeis į istoriją, kaip pirmoji prezidentė moteris. Pasak L.Graužinienės, D.Grybauskaitė parodė, kad ne tik vyrai gali valdyti valstybę.

Pasak L.Graužinienės, D.Grybauskaitė parodė, kad ne tik vyrai gali valdyti valstybę

„Šiandien jūs sukaupusi ar daugiau patirties turite galimybę tęsti pradėtus darbus“, – sakė L.Graužinienė ir iš visos širdies linkėjo prezidentei išgirsti ir suprasti kiekvieną Lietuvos žmogų.

Dalyvauja ir V.Adamkus

Dalią Grybauskaitę šeštadienio rytą prie Seimo rūmų pasitiko parlamento pirmininkė Loreta Graužinienė.

D.Grybauskaitė inauguracijai pasirinko tamsiai mėlynos spalvos kostiumėlį.

Nors anksčiau teigė prezidentę pasveikinsiąs raštu, inauguracijos ceremonijoje dalyvauja ir buvęs šalies vadovas Valdas Adamkus.

Žadėjo būti aktyvi

D.Grybauskaitė – pima Lietuvos prezidentė, kuri buvo perrinkta antrą kartą iš eilės. Inauguruojama pirmą kartą prieš penkerius metus D.Grybauskaitė dėkojo buvusiems Lietuvos vadovams už nuveiktus darbus ir sakė, kad jai tapti prezidente – didžiulė atsakomybė.

„Būsiu aktyvi prezidentė“, – tuomet žadėjo D.Grybauskaitė.

Ji tikino, kad ją galima kritikuoti, jei to reikia,  bet negalima pamiršti, kad nuo valdžios kritikos iki valstybės griovimo gali būti tik vienas žingsnis. 

Gegužės pabaigoje vykusiame antrajame Prezidento rinkimų ture ji surinko 57,9 proc. rinkėjų balsų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min