Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lenkų rinkimų akcija nusileido: dalyvaus valdančiojoje koalicijoje tegavusi vieno ministro portfelį

Susitikimo akimirka
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Susitikimo akimirka
Šaltinis: 15min
0
A A

Trečiadienį Seime dar kartą susitiko Lietuvos socialdemokratų, Darbo ir „Tvarkos ir teisingumo“ partijų lyderiai ir prie koalicijos kviečiama prisijungti Lietuvos lenkų rinkimų akcija (LLRA).

LLRA sutiko su jiems koalicijos siūlomomis sąlygomis ir prie koalicijos jungiasi pasitenkindama vieno ministro postu.

Kol kas neaišku, kuri ministerija atiteks LLRA ir kiek papildomai ji gaus viceministrų postų.

„Situacija yra tokia, kad mes sutarėme dirbti bendrai ir LLRA dalyvauja valdančiojoje koalicijoje. (...) Ministerijų pasidalijimas nėra taip svarbu, bet, jei jūs jau norite sužinoti, tai jiems yra numatyta viena ministerija“, – po trečiadienį įvykusio koalicijos susitikimo teigė A.Butkevičius.

Anksčiau V.Tomaševskis yra pareiškęs, kad jo vadovaujama partija prie koalicijos dėtųsi tik gavusi du ministrų portfelius. Dabar jis teigė, kad LLRA tenkina ir tokia situacija, kokia yra.

„Mes esame patenkinti šitame etape. Aišku, mūsų sprendimą dar turi patvirtinti mūsų partijos taryba, kadangi taryboje buvo sutarta, kad mūsų sąlygos turi būti platesnės. Šiandien po derybų paaiškėjo, kad mūsų sąlygos bus truputį prastesnės“, – kalbėjo V.Tomaševskis.

Darbo partijos pirmininkas Viktoras Uspaskichas praėjusią savaitę pareiškė, kad „darbiečiai“ sutiktų vieną ministeriją atiduoti lenkams. Tai V.Uspaskichas patvirtino ir trečiadienį.

Tiesa, kol kas jis neatskleidžia, kurią ministeriją perduotų lenkams.

„Kada ateis klausimas ir bus Vyriausybės programos pamatai padėti, tai lenkai labai nori, jeigu jų daugiausia nuostatų pateks į Vyriausybės programą, tai jie nori kalbėti būtent apie tą ministeriją“, – kalbėjo Viktoras Uspaskichas. 

Jis neatmetė, kad ministrų pasidalijimas, prisijungus lenkams, būtų peržiūrėtas iš esmės.

„Kad mes, ko gero, turėsime keturis ministrus, tai taip, bet kokius, dar nežinau“, – teigė jis.

V.Uspaskichas sakė, kad jam nėra skirtumo, kurią savo ministeriją atiduoti LLRA.

Siūlo Energetikos ministeriją

Vėliau A.Butkevičius BNS pripažino, kad prie koalicijos besijungianti Lietuvos lenkų rinkimų akcija (LLRA) galėtų imtis vadovauti Energetikos ministerijai.

„Galutinio sprendimo dar nėra, bet šitoks variantas tikrai buvo svarstomas. Tai vienas iš variantų“, – BNS trečiadienį po derybų su LLRA sakė socialdemokratų vadovas Algirdas Butkevičius.

Paklaustas, kokie kiti galimi variantai buvo svarstomi, A.Butkevičius pripažino, jog kitų variantų, kuri ministerija galėtų tekti LLRA, derybininkai trečiadienį nesvarstė. „Turėjom skubėti balsuoti Seime“, – sakė A.Butkevičius.

Primename, kad antradienį LLRA koalicijai pateikė savo programinius pageidavimus.

Jie pageidauja, kad formuojama koalicija turėtų reformuojant šilumos ūkį pereiti prie biokuro, vietinės reikšmės keliams finansavimą didinti 30 proc., minimalią algą nuo 2013 m. pabaigos didinti iki 1200 litų, baigti žemės grąžinimo teisėtiems savininkams procedūras, baigti ruošti tautinių mažumų įstatymą.

Be to, LLRA į sutartį įtraukė ir tokį punktą: „Partijos susitaria, kad neblokuos partnerių pasiūlytų pasaulėžiūros srities įstatymo projektų pateikimo stadijoje“.

Ką konkrečiai reiškia šis punktas, lieka neaišku.

A.Butkevičius taip pat pridūrė, kad koalicija ketina atidėti „kai kurių“ Švietimo įstatymo, numatančio lietuvių kalbos brandos egzamino suvienodinimą lietuviams ir kitų tautybių abiturientams, nuostatų įsigaliojimą.

Pasak A.Butkevičiaus, artimiausiu metu turėtų būti suburta darbo grupė pavardžių rašybos originalo kalba dokumentuose klausimu.

Praėjusią savaitę trijų partijų lyderiai jau pasirašė koalicijos sutartį. Tiesa, ji pasirašyta be priedo, kuriame pasidalijamos ministerijos.

Preliminariai formuojamoje Vyriausybėje socialdemokratams tenka 7, Darbo partijai – 5, „Tvarkai ir teisingumui“ – 2 ministerijos.

Socialdemokratų lyderis Algirdas Butkevičius taps premjeru, Darbo partijos atstovas – Seimo pirmininku.

Koalicijos partneriai pirmadienį sutarė, kad socialdemokratai savo atstovus deleguos į šias ministerijas: Finansų, Susisiekimo, Ūkio, Krašto apsaugos, Sveikatos apsaugos, Užsienio reikalų ir Teisingumo. „Darbiečiams“ buvo atiduotos šios ministerijos: Žemės ūkio, Švietimo ir mokslo, Socialinės apsaugos ir darbo, Energetikos bei Kultūros. „Tvarkiečiai“ savo atstovus turėjo deleguoti į Aplinkos ir Vidaus reikalų ministerijas.

LLRA naujos kadencijos Seime turės 8 mandatus.

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min