Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 lapkričio 11d. 14:49

Seime – didžiosios kraustynės: vieni lauk veža dėžes su užgyventu turtu, kiti juokauja apie pirmtakų dvasių vaikymą

Kraustynės Seime
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Kraustynės Seime
Po ketverių metų kadencijos Seimui baigiant darbą, parlamento rūmuose – išsikraustymo ir persikraustymo nuotaikos. Nebeperrinkti parlamentarai kraunasi daiktus ir rengiasi atsisveikinti su darboviete. Tačiau vyksta ir vidinės rokiruotės – kai kurios frakcijos palieka senąsias ir keliasi į naujas patalpas. Tarkime, „valstiečiai“ užims į Seimą nepatekusios Lietuvos socialdemokratų darbo partijos (LSDPP) frakcijos patalpas, socialdemokratai turėtų įsikurti ilgamečiame konservatorių flygelyje.

Naujos kadencijos Seimas į pirmąjį posėdį susirinks šį penktadienį. Tada bus renkama nauja parlamento vadovybė.

Kol dalis naujai išrinktų Seimo narių rengiasi įsikraustyti ir įsikurti parlamento rūmuose, keliasdešimt neperrinktų politikų jau susipakavo arba tebesipakuoja daiktus.

Kitos kadencijos Seime nebebus LSDDP frakcijos, nes į jį buvo tik du šios partijos kandidatai – Andrius Palionis ir Jonas Pinskus.

Šios frakcijos patalpose istoriniuose I Seimo rūmuose trečiadienį vyko kraustynės.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Kraustynės Seime
Luko Balandžio / 15min nuotr./Kraustynės Seime

Darbuotojai pakavo daiktus į dėžes, buvo sutvarkyta salė, kurioje posėdžiaudavo socialdarbiečiai.

Šios frakcijos „užgyventus“ daiktus pakavę darbuotojai juokavo, ar tik ne LSDDP dvasias „valstiečiai“ vaiko iš patalpų.

Į šias patalpas, kuriose prieš tai ilgą laiką dirbo Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcija, dabar turėtų persikraustyti didžiausią opozicinę frakciją turėsiantys Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) atstovai.

Šios Seimo frakcijos darbuotojai kaip tik kraustė daiktus iš patalpų III parlamento rūmuose ir rengėsi juos pervežti į naujas patalpas.

Jose dabar įsikurs Seimo socialdemokratų frakcija.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Kraustynės Seime
Luko Balandžio / 15min nuotr./Kraustynės Seime

Seimo rūmuose sutiktas kiek vėliau parlamento LSDP frakcijos seniūnu išrinktas Algirdas Sysas sakė, kad socdemai šią kadenciją turės ir patalpas, kur dabar įsikūrę konservatoriai.

Juokais paklaustas, ar neteks vaikyti dešiniųjų dvasių, politikas prisiminė, kad Seimo LSDP frakcija ten jau yra dirbusi bemaž prieš 20 metų.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Kraustynės Seime
Luko Balandžio / 15min nuotr./Kraustynės Seime

Daiktus baigė krautis į Seimą nebeperrinktas Mantas Adomėnas. Tačiau pasikalbėti laiko jis neturėjo, atsiprašęs, kad skuba.

Į Seimą nebepatekęs Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisijos pirmininkas Arūnas Gumuliauskas sakė tik baigiantis pasirašyti dokumentus ir išskubėsiąs iš parlamento rūmų.

Kai kurių kitų į Seimą nebeišrinktų politikų kabinetų durys trečiadienio popietę buvo užrakintos.

Kabinetai – pagal naujas struktūras

Klausiamas, kokiu principu naujiems Seimo nariams ketinama skirti kabinetus, ar būsimieji parlamentarai gali išsakyti savo pageidavimus dėl to, Seimo kanceliarijos Informacijos ir komunikacijos departamento Ryšių su visuomene skyriaus vedėjas Artūras Zeleniakas aiškino, kad kiekviena situacija keičiantis kadencijoms yra unikali.

Kartu jis sakė, kad Seimo kanceliarija atsižvelgs į besiformuojančias naujojo Seimo parlamentines struktūras.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Kraustynės Seime
Luko Balandžio / 15min nuotr./Kraustynės Seime

„Naujos kadencijos Seimo nariams kabinetai bus skiriami laikantis frakcijos narių sutelktumo vienoje ar artimose vietose (pavyzdžiui, kabinetai atskiruose tų pačių Seimo rūmų aukštuose) principo ir siekiant kuo mažesnio perrinktų Seimo narių perkraustymų iš kabineto į kabinetą skaičiaus“, – nurodė A.Zeleniakas.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Kraustynės Seime
Luko Balandžio / 15min nuotr./Kraustynės Seime

Numatant, kur įsikurs Seimo frakcijos, atsižvelgiama į įvairius kriterijus. Tarkime, frakcijų narių skaičių, frakcijos narių sutelktumą, frakcijos narių kabinetų išsidėstymą ir panašiai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Video

00:52
08:18
00:59

Esports namai

Grožio programa 360°

URBAN˙/

Kiekvienas gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min