TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seime diskutuojant dėl „Snoro“ Irena Degutienė pasiūlė Petrui Gražuliui iškviesti greitąją pagalbą

„Snoras“
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / „Snoras“
Šaltinis: 15min
0
A A

Antradienį Seimas nenusprendė, ar verta iš naujo nagrinėti „Snoro“ krachą tyrusios laikinosios Seimo komisijos išvadas, kurias Etikos ir procedūrų komisija yra pripažinusi niekinėmis. Dėl to parlamentarai turėtų nuspręsti trečiadienį. Svarstant šį klausimą susikibo parlamento pirmininkė Irena Degutienė ir Seimo radikalas Petras Gražulis.

„Tvarkos ir teisingumo“ atstovas Petras Gražulis visiems priminė, kad liko daug neatsakytų klausimų, susijusių su „Snoro“ istorija. Jis vėl kalbėjo apie tai, kad parlamento vadovės šeima – verslininkas sūnus ir Santariškių klinikų vienam iš filialų vadovaujantis sutuoktinis, galėjo iš anksto žinoti apie artėjantį „Snoros“ žlugimą.  

„P.Gražulis jau ne pirmą kartą siautėja Seimo salėje, aš nežinau, gal jums greitąją pagalbą iškviesti? Pasakau jums, jeigu nieko nežinot, nereikia skleisti demagogijų. Aš už šmeižtą jus paduočiau į teismą, bet Seimo salėje galima kalbėti daugiau, nei už Seimo salės ribų. Jūsų laimei“, – supyko Seimo vadovė.

A.Gražulis atsakė niekuo I.Degutienės nekaltinantis, tačiau tai, kad Santariškių klinikos pervedė savo pinigus į kitą banką prieš pat banko nacionalizavimą – yra faktas.

Ž.Šilgalis: viskas prasidėjo nuo prezidentės

Mišrioje Seimo narių grupėje dirbantis Žilvinas Šilgalis posėdyje kalbėjo, kad politikai neturėtų bijoti diskutuoti apie „Snoro“ nacionalizavimą, nes tai buvusiems banko savininkams neduos jokios naudos – esą teismas vertins ne politikų pasisakymus, o faktus ir dokumentus. Valdantieji ne kartą pabrėžė, kad kritikuodami Vyriausybės veiksmus, opozicijos parlamentarai į buvusių „Snoro“ vadovų advokatų rankas įbruka galingą ginklą.

Prieš valdantiesiems nepalankias išvadas nusistačiusiems parlamentarams jis pasiūlė paskaityti Seime esančias slaptas Valstybės saugumo departamento pažymas.

„Jose parašyta, kad patikrinti banką saugumo paprašė prezidentūra ir prezidentė, o tik po to prasidėjo procesai valstybėje“, – pridūrė jis.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Jurgis Razma teigė, jog po šio pasisakymo reikėtų svarstyti, ar saugumo pažymos turinį paskelbęs Ž.Šilgalis neišdavė valstybės paslapties.

Valdantieji pasitraukė iš komisijos

Birželio pabaigoje Seimas buvo patvirtinęs Etikos ir procedūrų komisijos išvadą, kad be kvorumo priimtas ir Seime įregistruotas šešių opozicinių „Snoro“ komisijos narių sprendimas yra niekinis ir nelaikytinas komisijos išvada.

„Snoro“ žlugimą tyrusi komisija subyrėjo prieš tvirtinant išvadas – iš jos pasitraukė valdančiųjų atstovai.

Tačiau šiai komisijai pirmininkavęs opozicinių „tvarkiečių“ atstovas su pralaimėjimu nesusitaikė ir galiausiai pasiekė, kad klausimas dėl išvadų grįžtų į Seimo darbotvarkę.

Mazuronis Seimui pateikė komisijos priimtą dokumentą, kuriame teigiama, jog „Snoras“ nacionalizuotas neturint pakankamai duomenų, įrodančių tokio sprendimo pagrįstumą.

Valdančiųjų atstovai pareiškė, kad opozicijai priklausantys parlamentarai dirba buvusiems „Snoro“ savininkams Raimondui Baranauskui ir Vladimirui Antonovui.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min