Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seime įklimpusi rezoliucija dėl Vyriausybės ataskaitos bus priimama kitą savaitę

Prezidentę su 54-uoju gimtadieniu pasveikinę A.Kubilius ir I.Degutienė įteikė gėlių puokštes bei knygą.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Komisija redaguos A.Kubiliaus Vyriausybę giriančią rezoliuciją.
Šaltinis: 15min
0
A A

Epopėja dėl Seimo rezoliucijos, vertinančios Vyriausybės darbą, tęsiasi, tačiau šviesa tunelio gale jau matyti – dokumentą ketinama priimti antradienį.

Vyriausybės 2009 metų ataskaita parlamente buvo pristatyta prieš mėnesį, tuomet ją svarstė Seimo komitetai. Galiausiai užregistruoti du rezoliucijos, vertinančios ataskaitą, variantai. Opozicijos siūlomame dokumente ministrų kabineto darbas peikiamas, valdančiųjų – giriamas.

Po du posėdžius užtrukusių aistringų diskusijų valdantieji sutelkė jėgas praėjusį ketvirtadienį ir atmetė opozicijos siūlomą rezoliucijos variantą. Tačiau jiems pritrūko balsų patvirtinti Vyriausybę giriančią rezoliuciją: ją palaikė 71 parlamentaras, prieš buvo 57, susilaikė 3 politikai. Seimo rezoliucijos nepriimamos, jei joms nepritaria trečdalis, bent 48 parlamentarai. Tačiau dokumentas nebuvo atmestas, o grąžintas tobulinti – tam buvo sudaryta 12 parlamentarų darbo grupė. Be to, parlamentarams kilo klausimas dėl formalumų: ar Seimas apskritai privalo priimti kokią nors Vyriausybės ataskaitą vertinančią rezoliuciją. Išspręsti šią painiavą įpareigota Seimo Etikos ir procedūrų komisijos.

Komisijos pirmininkas Algimantas Salamakinas ketvirtadienio posėdyje pranešė, kad Seimo statutas neįpareigoja priimti rezoliucijos, jis gali apsiriboti diskusijomis, „bet jeigu užregistruoti rezoliucijos projektai, tai Seimas turi svarstyti“. Tačiau jis atkreipė dėmesį, kad rezoliuciją tobulinančią redakcinę komisiją turi sudaryti ne 12, o 9 asmenys. Todėl komisija ketvirtadienį buvo sudaryta iš naujo. Naują rezoliucijos dėl Vyriausybės ataskaitos projektą ji turėtų pateikti Seimui antradienį. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min