TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Seime – interpeliacija energetikos ministrui Arvydui Sekmokui (papildyta 14.20 val.)

Arvydas Sekmokas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Arvydas Sekmokas.
Šaltinis: 15min
0
A A

Seimas ketvirtadienį pradėjo pavasario sesiją. Vienas pirmųjų klausimų, kurį svarsto parlamentarai, – interpeliacija energetikos ministrui Arvydui Sekmokui.

Interpeliaciją pristatęs „tvarkietis“ Valentinas Mazuronis teigė, kad tai yra ne tik nepasitikėjimas ministru, bet ir „visos Vyriausybės vykdoma energetikos politika“. Anot jo, ministro atlikti veiksmai nesumažino šalies energetinės priklausomybės, o atvirkščiai – ją padidino.

Atsakydamas į parlamentarų klausimus, A.Sekmokas pagrindiniu savo pasiekimu įvardino tai, kad ministerijai pavyko aprūpinti šalį elektra išvengiant kainų augimo, uždarius Ignalinos atominę elektrinę. Taip pat jis sakė, kad jam vadovaujant pasistūmėjo elektros tinklų sujungimo su Vakarais klausimas. Anot jo, jungtys su Švedija ir Lenkija bus pradėtos eksploatuoti 2015 metais.

Primename, kad interpeliaciją ministrui pasirašė 70 parlamentarų iš 141. Ministras jau yra raštu atsakęs į pateiktus klausimus.

Jei Seimas nepritars ministro atsakymams, tuomet bus rengiamas slaptas balsavimas. Jei nepasitikėjimą išreikš ne mažiau nei 71 Seimo narys, ministras neteks portfelio.

Papildyta 14.20 val.: Opozicija ragina ministrą keisti, premjeras cituoja Grybauskaitę

Seimo opozicijos atstovai kalbėdami iš tribūnos žėrė kritiką A.Sekmokui ir jo valdomai ministerijai, esą ši nesugeba atlikti jai paskirtų užduočių.

Opozicijos lyderis, socialdemokratas Algirdas Butkevičius pastebėjo, kad Lietuvos žmonės „niekada nemokėjo tokių kainų už šildymą, kaip šiame sezone“.

Kyla klausimas, kodėl V.Mazuronis galvoja priešingai, nei prezidentė D.Grybauskaitė. Ir kodėl A.Butkevičius galvoja priešingai, – svarstė A.Kubilius.Jo partijos kolegė Birutė Vėsaitė antrino, kad A.Sekmokui trūksta diplomatinių sugebėjimų derantis dėl energetinių išteklių kainų. Ji ragino premjerą, „nepaisant kaip baigsis interpeliacija“, pakeisti ministrą. „Šis postas yra ne šiaip politinis postas. Jam reikia ir diplomatinių gebėjimų. Jei ir nepavyks interpeliacija (...) gal vertėtų pakeisti A.Sekmoką su (žemės ūkio ministru) K.Starkevičiumi, kuris yra daug talentingesnis diskusijose su Rusija. Tikrai šiandien nėra nei kiaulių, nei pieno karo“, – pastebėjo ji.

„Tvarkietis“ V.Mazuronis teigė, kad ministro atsakymai jo neįtikino. „Tas jausmas, kad kalbama viena, o daroma visai kas kita, ne tik kad išliko, bet dar labiau padidėjo“, – sakė jis.

Tuo metu premjeras Andrius Kubilius dėkojo ministrui „už tikrai puikų darbą ir gerus atsakymus“.

Ministras pirmininkas kelis kartus citavo prezidentę Dalią Grybauskaitę, kuri ketvirtadienį ryte pareiškė, kad pasitiki A.Sekmoku ir mano, jog jis deda visas pastangas siekdamas šaliai energetinės nepriklausomybės. Opozicijos pareiškimus jis vadino „labai dažnai netiksliais arba sąmoningai iškreipiančiais esminius dalykus“.

„Kyla klausimas, kodėl V.Mazuronis galvoja priešingai, nei prezidentė D.Grybauskaitė. Ir kodėl A.Butkevičius galvoja priešingai“, – svarstė A.Kubilius.

Sakydamas baigiamąją kalbą A.Sekmokas teigė pripažįstąs, kad „ne visi darbai atlikti taip, kaip planuota“.

„Neabejotinai tiek aš, tiek visa ministerija esame pasiryžę įdėti dar daugiau pastangų. (...) Tie darbai, kurie yra pradėti, nėra baigti, juos reikia tęsti. Aš neabejoju, kad jie ves į energetinę nepriklausomybę ir užtikrins žemiausias energijos resursų kainas vartotojams“, – sakė ministras.

Seime buvo sudaryta redakcinė komisija, kurią sudarė 12 narių tiek iš valdančiųjų partijų, tiek iš opozicijos. Tačiau vienas komisijos narys posėdyje nedalyvavo.

Neoficialiomis žiniomis, komisija parlamentarams siūlys pritarti ministro atsakymams. Už tai balsavo 6 komisijos nariai, penki siūlė atsakymams nepritarti.

Po pertraukos Seimas balsuos dėl komisijos siūlymo.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Arvydas Sekmokas

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min