Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Gedulo ir vilties dienos minėjime Sigitas Tamkevičius kritikavo ES

Gedulo ir vilties dienos minėjimas Seime
BFL/Vyginto Skaraičio nuotr. / Gedulo ir vilties dienos minėjimas Seime
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadienį Seime vyksta iškilmingas Gedulo ir vilties dienos bei Okupacijos ir genocido dienų minėjimas.

Seimo pirmininkas Vydas Gedvilas minėjime teigė, kad Lietuva niekada nepamirš šios sukakties - dienos, kuri Lietuvos istorijoje buvo itin tragiška.

„Žaizda neužgijo ir neužgis niekada“, – teigė jis.

Pasak Seimo pirmininko, šiandien svarbu gimusiems jau Nepriklausomybės laikotarpiu išsamiai ir atvirai papasakoti apie tremtį, kad jie suvoktų šalies tragediją, žmonių patirtas kančias.

„Padėkime jiems. Kartu saugokime tai, kas yra tautos istorija ir savastis. Tai, kas yra neįkainojama“, – kalbėjo V.Gedvilas.

Pats tremtinio dalią patyręs Kauno arkivyskupas Sigitas Tamkevičius klausė, ar iš tragiškos savo šalies istorijos pakankamai pasimokėme.

Arkivyskupas piktinosi, kad marksizmas tebėra labai gyvas garsiausiuose Europos universitetuose, o po gražiais žodžiais „pažanga, naujas žmogus, laisva visuomenė“ ir toliau slepiami pragaištingi dalykai.

„Kuriamas naujas žmogus – laisvas nuo aiškaus tikėjimo, vengiantis bet kokios atsakomybės, nebranginantis normalios šeimos, pasiryžęs bet ką paaukoti dėl savo asmeninės gerovės. Šitoks, tik savo tiesa ir savo morale besivadovaujantis žmogus gali kaitalioti ne tik savo mąstymą, bet kartais net savo prigimtinę lytį“, – primindamas neseniai Vyriausybės pasirašytą Konvenciją dėl kovos su smurtu prieš moteris kalbėjo arkivyskupas.

S.Tamkevičius pareiškė, kad jam dėl to neramu ir pridūrė besiviliantis, kad vis dėlto Lietuvos žmonės mokės atsirinkti pelus nuo grūdų.

1940 m. birželio 15 d., sulaužydama tarptautines sutartis Sovietų Sąjunga okupavo Lietuvos Respubliką. 1941 metais birželio 14-osios naktį prasidėjo pirmasis masinis Lietuvos gyventojų trėmimas į Rusijos gilumą.

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min