TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Seime nagrinėjamas Kuršių nerijos nacionalinio parko ir jo zonų ribų planas

Kuršių nerija
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Kuršių nerija
Šaltinis: 15min
0
A A

Seime pradėtas svarstyti nutarimo „Dėl Kuršių nerijos nacionalinio parko ir jo zonų ribų plano patvirtinimo“ projektas.

Praėjusią savaitę Valstybės saugomų teritorijų tarnybos parengtą dokumentą Seime pristatė Aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas. Pristatymam projektui posėdžio metu pritarta. Galutinis balsavimas dėl šio nutarimo vyks gruodžio 14 d.

Nors Kuršių nerijos nacionalinio parko ir jo zonų ribų planas viešai apsvarstytas ir suderintas su įvairiomis institucijomis, Neringos savivaldybės administracija, buvo pristatytas Neringos gyventojams, dar 2004 metais pradėto rengti Neringai svarbaus dokumento tvirtinimui ir vėl iškilo grėsmė.

Nauji argumentai, dėl kurių galėtų būti nederinamas šis dokumentas iškilo, kuomet klausimas buvo narinėjamas Seimo Aplinkos apsaugos komitete.

„Posėdžio metu išryškėjo naujų faktų dėl Kuršių nerijos nacionalinio parko ir jo zonų ribų plano nederinimo. Buvo siūloma mažinti Naglių rezervato teritoriją, taip pat iškeltas klausimas dėl neteisingo zonavimo“, - pasakojo tuomet posėdyje dalyvavęs Neringos savivaldybės meras Vigantas Giedraitis.

Tiek mero, tiek šio dokumento rengėjų nuomone, norint mažinti minėtą teritoriją, šį klausimą reikėtų derinti su Pasaulio paveldo komitetu, nes Kuršių nerija į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą buvo įtraukta su esama rezervato teritorija. Ar su tokiu teritorijos mažinimu sutiktų komitetas, prognozuoti sunku.

Šis klausimas buvo iškeltas ir Seimo plenarinio posėdžio metu. Kaip teigė meras V.Giedraitis, idėjos iniciatoriai – Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Jonas Šimėnas ir komiteto narė Aurelija Stancikienė.

„Aplinkos apsaugos komiteto posėdžio metu ir Seimo posėdžio metu jautėsi, kad be tokia kaina norima sustabdyti šio dokumento priėmimą. Vilkinimas tęsiasi jau beveik du metus. Mažinti rezervato teritoriją prašėme dar rengiant šį dokumentą, tačiau nei Valstybės saugomų teritorijų tarnyba, nei Kultūros paveldo departamentas, nei Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija, kuriai tuo metu vadovavo Aurelija Stancikienė, mažinimui nepritarė“, - teigė meras.

Meras V.Giedraitis atkreipė dėmesį, kad šiam dokumentui buvo pritarusi tiek buvusi, tiek esama Lietuvos Respublikos Vyriausybė.

Jei įsigaliotų Kuršių nerijos nacionalinio parko ir jo zonų ribų planas, pajudėtų ledai tvirtinat ir kitus Neringai svarbius planavimo dokumentus – Kuršių nerijos nacionalinio parko tvarkymo planą bei Neringos savivaldybės teritorijos ir jos dalių bendrąjį planą.

Priėmus nutarimą, Aplinkos ministerija Lietuvos Respublikos Vyriausybei nustatytąja tvarka teiktų tvirtinti parengtą Kuršių nerijos nacionalinio parko tvarkymo planą. Patvirtinus šį dokumentą reikėtų pripažinti netekusiu galios Vyriausybės 1994 m. gruodžio 19 d. nutarimą, kuriuo patvirtinta Kuršių nerijos nacionalinio parko planavimo schema, tai ya, generalinis planas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min