Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti
2023 09 12

Seime – paskutinis balsavimas dėl kompensacijų gavėjų turto vertinimo

Seimas antradienį apsispręs, ar grąžinti kompensacijų už šildymą bei kitų socialinių išmokų gavėjų turto vertinimą. Turtas vėl būtų vertinamas prasidedant 2023-2024 metų šildymo sezonui.
Šildymo sezonas
Šildymo sezonas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Seimui balsavus už Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo pataisas, jį dar turės pasirašyti prezidentas Gitanas Nausėda.

Vilniaus miesto savivaldybės Socialinių išmokų skyrius vedėja Ieva Paberžienė yra sakiusi, kad per pirmas keturias rugsėjo darbo dienas prašymus kompensacijoms pateikė beveik 6 tūkst. vilniečių, o pernai tuo pačiu metu buvo gauta 4,4 tūkst. paraiškų.

Pataisas teikusios Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovai teigia, kad grąžinti iki koronaviruso pandemijos galiojusią tvarką prašė savivalda, pastebėjusi, kad pašalpų ateina prašyti ir žmonės, kurie turi daug nekilnojamojo turto.

Ministerijos duomenimis, dėl turto nevertinimo kompensacijų gavėjų per praėjusį šildymo sezoną padaugėjo 27 tūkstančiais.

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė yra sakiusi, kad žmogui gaunant mažas pajamas ir turint sodo namelį ar miško gabalą, kuris jam negeneruoja jokių pajamų, savivaldybė tai įvertins ir kompensaciją galės skirti.

Pakeitimai įsigaliotų nuo spalio 1 dienos, o nauja tvarka būtų taikoma tiems prašymams, kurie būtų pateikti nuo rugsėjo.

Kreipiantis dėl piniginės socialinės paramos pirmą kartą arba praėjus dvejiems metams nuo jos gavimo, jeigu asmens ar šeimos turto vertė viršija normatyvą, tris mėnesius į tai nebus atsižvelgiama ir parama bus skiriama, numato pataisos.

Valstybės kompensacijos už šildymą nevertinant į jas pretenduojančių žmonių turto skiriamos nuo 2020-ųjų birželio, kai prasidėjo koronaviruso pandemija ir buvo paskelbta ekstremali situacija. Vėliau Seimas įstatymu leido turto nevertinti iki 2024 metų balandžio pabaigos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Sužadėtuvių žiedo paieškos: kaip išrinkti tinkamiausią?
Reklama
Į Lietuvą atvyksta Pasaulio moksleivių robotikos olimpiadai besiruošianti ukrainiečių komanda
Reklama
Modernūs lietaus nuvedimo sistemų sprendimai
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais