Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gruodžio 15d. 15:59

Seime pradėta VSD vado atleidimo procedūra (atnaujinta 17.21 val)

P.Malakauskas
Redo Vilimo/BFL nuotr. / P.Malakauskas

Seime prasidėjo VSD generalinio direktoriaus Povilo Malakausko atleidimo iš darbo procedūra.

Prezidentės patarėjas Jonas Markevičius antradienį Seimui pristatė nutarimą dėl šio pareigūno atleidimo. Po pateikimo jam pritarė 46 parlamentarai, prieš balsavo 15, o susilaikė – 25.

Parlamentarai norėjo išsiaiškinti, dėl kokių priežasčių P.Malakauskas palieka saugumo vadovo postą, tačiau beveik į visus klausimus J.Markevičius atsakinėjo beveik vienodai – „tai asmeninis P.Malakausko sprendimas, jis jau kurį laiką brendo. Tarp prezidentės ir P.Malakausko buvo pasiektas abipusis susitarimas – jis pateikė prašymą dėl atsistatydinimo, o ji – priėmė“.

Opozicija dar aiškinsis priežastis

Taip pat jis negalėjo nurodyti, kokie asmenys galėtų kandidatuoti į atsilaisvinusią VSD vadovo vietą.

„Tvarkiečiai“, „darbiečiai“ ir socialdemokratai išreiškė norą su atsistatydinančiu P.Malakausku susitikti savo frakcijose ir išsiaiškinti, kokie motyvai paskatino palikti šią vietą.

Tuo tarpu konservatoriai ragino nevilkinti laiko ir kuo greičiau priimti sprendimą dėl P.Malakausko atstatydinimo. Nacionalinio saugomo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Arvydas Anušauskas priminė tai, kad dabartinis VSD vadovas vis dar nepristatė Seimo prašytų pažymų – esą toks dalinis Seimo nutarimų nevykdymas trukdo parlamentinei kontrolei.

Yra įvairių spėjimų

P.Malakauskas prašymą atleisti iš einamų pareigų prezidentei Daliai Grybauskaitei įteikė vakar (pirmadienį). Tiek prezidentūros, tiek ir VSD atstovai tikino, kad P.Malakauskas atsistatydina dėl asmeninių motyvų.

Tačiau pasigirsta ir kitokių nuomonių – A.Anušauskas teigia, kad įtakos tokiam sprendimui galėjo turėti ir konfliktas dėl nepristatytų pažymų, ir šiuo metu vykdomas tyrimas dėl galimo CŽV buvimo Lietuvoje. O socialdemokratas  Juozas Olekas įsitikinęs, kad P.Malakauskas atsistatydina dėl per didelio dešiniųjų spaudimo.

P.Malakauskas VSD vadovaus tol, kol Seimas nepriims nutarimo dėl jo atstatydinimo ir prezidentė jo nepasirašys. Tada, kol bus surastas naujas VSD generalinis direktorius, departamentui vadovaus vienas jo pavaduotojų.

Papildyta 17.19 val. Išėjęs iš Seimo posėdžių salės, kurioje stebėjo šio nutarimo pateikimą, P.Malakauskas žurnalistams dar kartą pakartojo, kad jo atsistatydinimą lėmė asmeninės priežastys. Jis nekomentavo ir šio poelgio siejimo su tyrimu dėl CŽV kalėjimu. Esą šis tyrimas vis tiek vyks, nepriklausomai, kokias pareigas jis užims.

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min