Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugsėjo 15d. 07:30

Seime – prezidento veto dėl pokyčių valstybės ir savivaldybių valdomoms bendrovėms

Neeilinis Seimo posėdis dėl padėties Baltarusijoje
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Seimas

Seimui antradienį teikiamas prezidento veto dėl Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos bei Valstybės ir savivaldybių turto valdymo naudojimo ir disponavimo juo įstatymo pakeitimų, kurie numato pokyčius sudarant valstybės ir savivaldybių valdomų bendrovių priežiūros ir valdymo organus.

Šalies vadovo teigimu, priimti įstatymai galėtų atverti galimybę keisti įmonių valdymą prieš pasibaigiant dabartinio Seimo kadencijai.

Pataisos numatė, kad nuo lapkričio visų valstybės ir savivaldybių valdomų bendrovių ir jų dukterinių bendrovių kolegialūs priežiūros ir valdymo organai turėtų būti sudaryti iš naujo.

Pasak prezidento, tai, kad visų šių valstybės ir savivaldybės bendrovių stebėtojų tarybos ir valdybos turėtų būti keičiamos iš esmės tuo pačiu metu, nesulaukus esamųjų kadencijos pabaigos, sudaro prielaidas skubotiems ir neskaidriems sprendimams.

Grąžindamas Seimui pakartotinai svarstyti įstatymus, G.Nausėda pasiūlė juose numatytus priežiūros ir valdymo organų sudarymo pokyčius pradėti taikyti ne nuo lapkričio 1-osios, o po šios datos sudaromiems naujiems organams.

Tai reiškia, kad esami veikiantys bendrovių kolegialūs priežiūros ir valdymo organai savo funkcijas galėtų vykdyti iki kadencijos, kuriai jie buvo sudaryti, pabaigos arba iki bus sudaryti nauji atitinkami priežiūros ar valdymo organai.

G.Nausėda siūloma numatomų pokyčių taikymo tvarka leistų užtikrinti sklandų ir tvarų pokyčių įgyvendinimą, kuris nekeltų grėsmės valstybės ir savivaldybių valdomų bendrovių veiklos tęstinumui bei su tuo susijusiems visuomenės poreikiams, nacionaliniam saugumui, viešajam interesui.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Aplinka produktyvumui

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min