Dabar populiaru
Publikuota: 2016 rugsėjo 20d. 10:29

Seime prisiekė „darbietis“ Saulius Jakimavičius

Saulius Jakimavičius
Facebook paskyros nuotr. / Saulius Jakimavičius

Antradienį Seimo posėdyje prisaikdintas Seimo narys Saulius Jakimavičius. S.Jakimavičius Seime pakeitė Darbo partijos atstovą Vytautą Gapšį, kuris atsisakė Seimo nario mandato.

Po priesaikos Seimo narys pasirašė vardinį priesaikos lapą. Prisiekęs išrinktas Seimo narys įgijo visas Tautos atstovo teises.

Parlamentaro priesaiką priėmė Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas, kuris, prieš priimdamas Seimo narių priesaikas, paaiškino Konstitucijoje ir Seimo statute įtvirtiną teisinį reguliavimą, susijusį su Seimo nario priesaikos davimu.

„Konstitucinis Teismas savo baigiamuosiuose aktuose yra konstatavęs, kad Seimo nario priesaika nėra vien formalus ar simbolinis aktas. Ji nėra vien iškilmingas priesaikos žodžių ištarimas ar priesaikos akto pasirašymas. Seimo nario priesaikos aktas yra konstituciškai ir teisiškai reikšmingas.

Duodamas priesaiką išrinktas Seimo narys viešai ir iškilmingai įsipareigoja veikti taip, kaip įpareigoja duota priesaika, ir jokiomis aplinkybėmis jos nesulaužyti. Iš Seimo nario priesaikos jam kyla pareiga gerbti ir vykdyti Konstituciją, įstatymus, sąžiningai vykdyti Tautos atstovo pareigas“, – sakė D.Žalimas.

Vyriausioji rinkimų komisija, vadovaudamasi Seimo rinkimų įstatymo 97 straipsniu, Darbo partijos narį S.Jakimavičių Seimo nariu pripažino rugsėjo 14 d. Jis dalyvavo 2012 metų Seimo rinkimuose Darbo partijos sąraše, pagal kurį buvo išrinktas buvęs Seimo narys, ir buvo pirmasis kandidatas, negavęs Seimo nario mandato.

Temos: 1 Seimo nariai
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min