Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seime prisiekė vidaus reikalų ministras Artūras Melianas

Sveikinamas naujasis vidaus reikalų ministras Artūras Melianas
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Sveikinamas naujasis vidaus reikalų ministras Artūras Melianas
Šaltinis: 15min
0
A A

Antradienį Seimo rytiniame posėdyje prisiekė vidaus reikalų ministras Artūras Melianas. Priesaiką priėmė Seimo pirmininkė Irena Degutienė.

Į šias pareigas A.Melianą balandžio 12 dienos dekretu paskyrė prezidentė Dalia Grybauskaitė, vadovaudamasi Konstitucijos 84 straipsnio 9 punktu ir atsižvelgdama į ministro pirmininko Andriaus Kubiliaus teikimą.

Naujuoju vidaus reikalų ministru jis buvo paskirtas po to, kai iš šių pareigų atsistatydino Raimundas Palaitis. A.Meliano kandidatūrą pasiūlė Liberalų ir centro sąjunga.

Iškart po priesaikos naujasis ministras buvo pristatytas vidaus reikalų sistemos darbuotojams.

„Prisipažinsiu, darbas vidaus reikalų sistemoje man bus naujas, tačiau iš esmės artimas: teko prisiliesti ir prie savivaldos, ir prie regioninės plėtros, ir galiausiai – prie statutinės tarnybos. Priimu šias pareigas su atsakomybe, tikiuosi, kad mano žinios ir patirtis bus naudingi“, – sakė A.Melianas.

Ministrų pasikeitimo ceremonijoje ilgiausiai vidaus reikalų ministro pareigas ėjusiam R.Palaičiui buvo padėkota už profesionalią tarnybą bei įteiktas apdovanojimas „Už nuopelnus vidaus reikalų sistemai“. Sėkmės nelengvoje tarnyboje naujam ministerijos vadovui linkėjo simbolinį ministro portfelį savo įpėdiniui perduodamas R.Palaitis.

„Esu įsitikinęs, kad darbų estafetę perduodu į patikimas rankas ir visiškai neabejoju, jog ministerijos darbo tęstinumas bus tinkamai užtikrintas, svarbiausi projektai pabaigti, o iššūkiai – įveikti, – sakė R.Palaitis, o savo kalbą baigė posakiu, kuriuo savo kalbą baigdavo pareigas perduodantys Romos konsulai: „Feci, quod potui, faciant meliora potentes“ (lot. padariau, ką galėjau, kas gali, tepadaro geriau).

Naujasis vidaus reikalų ministras A.Melianas – aštuonioliktasis Vidaus reikalų ministerijos vadovas per dvidešimt atkurtos nepriklausomybės metų.

Antrą kadenciją Seime dirbantis A.Melianas Vilniaus universitete yra įgijęs ekonomikos ir socialinio darbo bakalauro laipsnius, stažavęsis Lenkijoje, Airijoje, Danijoje ir JAV. Iki šiol jam teko eiti Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininko pavaduotojo (anksčiau – pirmininko), Operatyvinės veiklos parlamentinės kontrolės komisijos nario pareigas, dirbti įvairiose parlamentinėse grupėse.

Anksčiau A.Melianas buvo išrinktas Vilniaus miesto savivaldybės tarybos nariu, taip pat ėjo Vilniaus apskrities viršininko pavaduotojo pareigas, prižiūrėjo Vilniaus apskrities socialinės paramos, sveikatos apsaugos, švietimo ir kultūros sritis. Buvo Socialinių reikalų komiteto pirmininkas.

Dirbdamas Vilniaus miesto savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėju, sprendė socialiai remtinų žmonių problemas, ieškojo būdų, kaip jiems padėti.

Daugiau nei dešimtmetį dirba ir bendradarbiauja su nevyriausybinėmis organizacijomis, yra aktyvus bendruomeninių judėjimų narys ir šalininkas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min