Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2013 birželio 12d. 09:10

Seime pristatyta Valstybės kontrolės 2012 metų veiklos ataskaita

Valstybės kontrolė
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Valstybės kontrolė
Pirmadienį valstybės kontrolierė Giedrė Švedienė Seime pristatė Valstybės kontrolės 2012 m. veiklos ataskaitą. „Praėjusiais metais vykdėme 143 valstybinius auditus (baigėme – 83), atlikome 11 Europos Sąjungos paramos auditų. Audito procedūros buvo atliekamos 432 subjektuose. Auditų metu buvo nustatyta per 1 100 teisės aktų pažeidimų, pateikta daugiau nei 1 300 rekomendacijų. Auditavome 92 proc. visų valstybės biudžeto išlaidų, Valstybinio socialinio draudimo ir Privalomojo sveikatos draudimo fondų biudžetų vykdymą, Valstybinės mokesčių inspekcijos ir Muitinės mokesčių fondų administruojamas pajamas“, – Seimo narius informavo valstybės kontrolierė.

Iki 2012 metų pabaigos audituoti subjektai jau buvo įgyvendinę nemažą dalį Valstybės kontrolės jiems pateiktų rekomendacijų. Šiandien įgyvendinta 86 proc. finansinių auditų rekomendacijų, į valstybės biudžetą grąžinta 7,7 mln. Lt. Auditoriai, siekdami tikro ir teisingo valstybės turto būklės atskleidimo, didelį dėmesį skyrė valstybės turto valdymui ir apskaitai. Pagal jų pateiktas pastabas Valstybės institucijos papildomai apskaitė valstybės turto už 101,4 mln. Lt, tobulino turto įsigijimo, naudojimo, nuomos procesus.
 
„Atsižvelgiant į nustatytas sistemines problemas pajamų srityje, buvo priimti atitinkamų teisės aktų pakeitimai, o asignavimų valdytojai pradėjo atsakingiau valdyti lėšas. Manau, kad auditoriai nemažai prisidėjo prie viešojo sektoriaus apskaitos standartų tobulinimo ir jų įgyvendinimo praktikoje“, – sakė valstybės kontrolierė G. Švedienė.
 
Dėl audito metu nepašalintų reikšmingų teisės aktų pažeidimų buvo priimta 17 sprendimų, įpareigojančių asignavimų valdytojus juos pašalinti ir patraukti atsakomybėn kaltus asmenis.
 
2012 metais Valstybės kontrolė pirmą kartą auditoriaus nuomones pareiškė ne tik dėl biudžeto vykdymo ataskaitų rinkinių, bet ir dėl konsoliduotųjų finansinių ataskaitų rinkinių bei valstybės konsoliduotųjų finansinių ataskaitų rinkinio.
 
Įvertinus Seimo komitetų, viešojo sektoriaus institucijų, nevyriausybinių ir kitų organizacijų pateiktą informaciją, 2012 metais prioritetine veiklos auditų sritimi buvo pasirinktos viešojo sektoriaus piliečiams teikiamos paslaugos. Tokie auditai sudarė daugiau nei pusę 2012 metais Valstybės kontrolės atliktų veiklos auditų. Be to, per ankstesniais metais vykdytą viešųjų pirkimų sistemos apžvalgą nustatytos problemos paskatino ir toliau tęsti viešųjų pirkimų srities vertinimą, todėl atliekant auditus daug dėmesio buvo skiriama viešiesiems pirkimams.

Praėjusiais metais Valstybės kontrolė intensyviai rengėsi Tarptautinių audito standartų taikymui atliekant valstybinį auditą. Šiandien tarptautiniai audito standartai taikomi atliekant visus finansinius (teisėtumo) auditus.

Valstybės kontrolėje, kaip ir kasmet, taip pat buvo atliekamas auditas. Finansinį auditą atliko Seimo paskirta nepriklausoma audito įmonė. Jokių pažeidimų ar klaidų institucijoje nenustatyta.

Seimo plenariniame posėdyje Valstybės kontrolės 2012 m. veiklos ataskaitai pritarta.
 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:03:12
01:31:00

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

00:51
03:08
00:29

Esports namai

Maistas

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie 15min