Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seime skambėjo siūlymai įteisinti uošvių ir švogerių dieną

Šaltinis: 15min
0
A A

Kiek Seimo narių neturi anūkų? Toks klausimas skambėjo Seime svarstant siūlymą rugpjūčio 28-ąją paskelbti Močiučių ir senelių diena.

Kiek Seimo narių neturi anūkų? Toks klausimas skambėjo Seime svarstant siūlymą rugpjūčio 28-ąją paskelbti Močiučių ir senelių diena.

Tokią Atmintinų dienų įstatymo pataisą pasiūlęs konservatorius Evaldas Jurkevičius kolegų buvo užjuoktas.

„Tai nepaprastai svarbus klausimas ir siūlau seneliams ir močiutėms nedalyvauti balsavime, kad nebūtų interesų konflikto, o visus senelius suskaičiuoti Seimo Etikos ir procedūrų komisijai“, - su pašaipa siūlė Justinas Karosas.

Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas Algimantas Salamakinas juokėsi, kad komisija to niekaip negalės padaryti, nes joje – vieni seneliai ir močiutės.

„Tik Antanas Nedzinskas, Vaidas Bacevičius ir Donalda Meiželytė-Svilienė ne seneliai. Kvorumo niekaip nebus“, - aiškino A.Salamakinas.

Siūlė minėti švogerių dieną
Kiti parlamentarai tikino, kad užuot siūlęs močiučių ir senelių dieną, E.Jurkevičius galėjo plėsti giminės ratą.

„Kodėl nepadarius giminės dienos? Tada ir anūkai, ir seneliai, ir mamos, ir tėvai, ir dėdės, ir broliai, ir uošvės susirinktų. Balius būtų balius, Giminės diena, susėdam visi, prisimenam, kad giminės yra, paskui susimušam visi, ir vis tiek gražu žiūrėt“, - juokėsi Julius Veselka.

Jam pritarė ir konservatorius Kęstutis Masiulis, primindamas, kad Lietuva vadinama švogerių kraštu.
„Lietuva yra giminių kraštas, tai gal švogerių dieną reiktų minėti?“- su šypsena siūlė parlamentaras.

Lietuvoje telikę tik seneliai?

Tuo tarpu opozicija kitiems nejuokaujant sugebėjo E.Jurkevičiui ir įgelti.

„Kas įkvėpė jus tai pataisai? Ar neplečiate elektorato seneliais, kai visas jaunimas jau emigravo?“-klausė parlamentaras Ligitas Kernagis.

„Darbietė“ Virginija Baltraitienė ir socialdemokratas Bronius Bradauskas pasiūlė konservatoriams užuot siūlius minėti močiučių ir senelių dieną pasirūpinti, kad tos močiutės ir seneliai turėtų ką valgyti.

„Ar neturim svarbesnių klausimų? Grąžinkime jiems pensijas, o kaip jie tai atšvęs, nuspręs patys“, - sakė B.Bradauskas.

Po tokių šmaikščių diskusijų, kurioms Seimas sugaišo beveik pusvalandį, siūlymas Atmintinų dienų įstatyme rugpjūčio 28-ąją paskelbti Močiučių ir senelių diena buvo atmestas.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min