TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Seime surengtame socialdemokratų ir konservatorių vadovų susitikime apie „vaivorykštės" koaliciją nekalbėta

Irena Degutienė ir Andrius Kubilius
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Irena Degutienė ir Andrius Kubilius
Šaltinis: BNS
0
A A

Seime antradienį surengtas iš anksto neskelbtas valdančiosios Socialdemokratų partijos (LSDP) ir opozicinės Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) vadovybių susitikimas.

Premjeras ir socialdemokratų vadovas Algirdas Butkevičius tikina, jog „vaivorykštės“ koalicijos galimybė nėra svarstoma.

„Socialdemokratai ir konservatoriai susitinka aptarti reikšmingų valstybei klausimų. Natūralu, kad didžiosios partijos bendrauja ir ieško bendrų sutarimų strateginiais klausimais, tokiais kaip – fiskalinės drausmės laikymasis, euro įvedimas. Čia nėra jokių sąmokslo teorijų ir nekalbama apie vaivorykštės koaliciją“, – premjero A.Butkevičiaus komentarą BNS perdavė jo atstovė spaudai Evelina Butkutė – Lazdauskienė.

Algirdas Butkevičius tikina, jog „vaivorykštės“ koalicijos galimybė nėra svarstoma.

Pasak premjero, detaliau šį susitikimą galėtų komentuoti jame dalyvaujantys LSDP pirmininko pavaduotojai, kurie tame susitikime dalyvauja.

„Aptarsime svarbiausius klausimus, kalbėsime apie darbą Lietuvai“, – BNS antradienį prieš susitikimą sakė krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, paklaustas apie susitikimo tikslą.

Po pokalbio su konservatoriais J.Olekas teigė, kad tęsiama „graži tradicija parlamentinių pokalbių svarbiausiais valstybei klausimais tarp parlamentinių frakcijų ir partijų“. Anot jo, daugiausia dėmesio skirta euro įvedimui 2015 metais.

„Man atrodo, kad mūsų nuomonės yra labai artimos, ir manau, kad svarbūs valstybei tikslai bus pasiekti tiek opozicijai, tiek pozicijai kartu dalyvaujant“, – teigė krašto apsaugos ministras.

Jo tvirtinimu, šiuo klausimu būtinas ne tik valdančiųjų, bet ir opozicijos palaikymas, nes „tai yra bendras valstybės reikalas, o ne vienų socialdemokratų ar daugumos klausimas“.

Paklaustas, ar susitikimą su opozicijos atstovais inspiravo pastarųjų dienų koalicijos partnerių elgesys, kai jie suabejojo euro reikalingumu, J.Olekas tik priminė, kad šios dvi partijos svarbiausius klausimus aptardavo ir ankstesnėse parlamento kadencijose, kai ir vieni, ir kiti buvo valdžioje bei opozicijoje.

„Mes pozityviai vertiname, kad socialdemokratai pakvietė tokiam pokalbiui. Tikrai esame pasiruošę ir toliau būdami opozicijoje elgtis konstruktyviai, remti svarbių strateginių tikslų įgyvendinimą, kaip šiuo atveju euro įvedimą. O jeigu tai pakeliui padeda socialdemokratams suvaldyti nelabai racionaliai besielgiančius koalicijos partnerius, vardan Lietuvos svarbių strateginių tikslų mes pasirengę ir tokį vaidmenį atlikti“, – po susitikimo Seime sakė opozicijos lyderis, TS-LKD pirmininkas Andrius Kubilius.

Nesvarstytas ir opozicijos grasinimas skelbti nepasitikėjimą Seimo pirmininkei „darbietei“ Loretai Graužinienei, jeigu ji nepakeis pozicijos dėl euro.

Jie tvirtino, kad apie galimą naujos valdančiosios koalicijos sudarymą nekalbėta.

Pasak partijų atstovų, nesvarstytas ir opozicijos grasinimas skelbti nepasitikėjimą Seimo pirmininkei „darbietei“ Loretai Graužinienei, jeigu ji nepakeis pozicijos dėl euro.

„Apie atskirus ponus ir ponias nekalbėjome, apie Seimo pirmininkę – taip pat“, – tikino J.Olekas.

„Matome, kad mūsų paraginimas premjerui suvaldyti Seimo pirmininkę ir pasakymas labai aiškus, kad jeigu Seimo pirmininkė nepasiduos būti suvaldoma, mes rengsime nepasitikėjimą ja, kad tai situaciją bent šiek tiek šiam momentui stabilizavo, bet ar ilgam, tikrai negalime atsakyti. Su nerimu vertiname situaciją, kurią dabar matome koalicijoje. Norint 2015 metais eurą dar reikia priimti nemažai svarbių įstatymų, o kaip matėme per pastarąją sesiją, Seimo pirmininkė moka labai mikliai kaitalioti darbotvarkes, vieši pareiškimai ir realūs veiksmai Seimo salėje gali būti visai priešingi“, – svarstė A.Kubilius.

Valdančiajai koalicijai priklausančios Darbo partijos pirmininkė L.Graužinienė neseniai pareiškė nepalaikysianti euro įvedimo, nesutarus dėl to koalicijoje. Ji priekaištavo, kad neva su koalicijos partneriais nebuvo derinta euro įvedimo data. Taip pat parlamento vadovė pareiškė, kad norint 2015 metais įvesti eurą, minimali alga turi siekti 1509 litus.

Tačiau antradienį po valdančiųjų politinės tarybos L.Graužinienė teigė, jog jos pasisakymai dėl privalomos 1509 litų minimalios mėnesinės algos įvedant eurą buvo „partijos startinė derybinė pozicija“.

A.Butkevičiaus vadovaujama Vyriausybė pernai birželį yra patvirtinusi nacionalinį euro įvedimo planą, pagal kurį eurą norima įsivesti 2015 metais.

Susitikime dalyvavo Ssocialdemokratų partijos atstovai – krašto apsaugos ministras J.Olekas, Seimo pirmininkės pavaduotojas Gediminas Kirkilas ir teisingumo ministras Juozas Bernatonis, taip pat Tėvynės sąjugos pirmininkas, opozicijos lyderis Andrius Kubilius, jo pavaduotojos partijoje Rasa Juknevičienė ir Irena Degutienė.

Tos pačios sudėties abiejų partijų derybininkai 2006 metais derėjosi dėl vadinamosios „vaivorykštės“ koalicijos, tačiau tąkart derybos nebuvo sėkmingos. Kiek vėliau konservatoriai sutiko remti socialdemokratų mažumos Vyriausybę, kuriai iki 2008 metų vadovavo G.Kirkilas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min