Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seime užregistruotas projektas, užkirsiantis tolimesnį kelią korupcijai viešųjų pirkimų srityje

Pinigai
Algirdo Kubaičio/BFL nuotr. / Pinigai
Šaltinis: 15min
0
A A

Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Petras Auštrevičius užregistravo siūlymą keisti Viešųjų pirkimų įstatymą. Jei šis siūlymas būtų patvirtintas Seime, Viešųjų pirkimų tarnyba turėtų teisę kontroliuoti ne tik planuojamus viešuosius pirkimus, bet ir jau sudarytų bei įvykdytų viešųjų pirkimų sutartis, ko nenumato šiuo metu galiojantis įstatymas.

„Seimui pritarus mano siūlymui, būtų žymiai sumažinta galimybė pasireikšti korupcijai atliekant viešuosius pirkimus. Iš esmės, projektu siekiama papildyti Viešųjų pirkimų tarnybos funkcijas konkrečiai numatant, kad ši tarnyba kontroliuoja jau sudarytas pirkimų sutartis, jų vykdymą ir vertina sutarčių įgyvendinimo rezultatus“, – siūlymą komentuoja liberalas P.Auštrevičius.

Parlamentaro išplatintame pranešime spaudi teigiama, kad priėmus Viešųjų pirkimų įstatymo pataisą, bus sudarytos sąlygos palankesnei verslo plėtrai ir konkurencingumui, nes siūloma nuostata padės įgyvendinti lygiateisiškumo ir nediskriminavimo principus pasirenkant viešųjų pirkimų konkurso laimėtoją. „Kartu tai skatins verslumą, o tai gali sąlygoti ir verslo konkurencingumą bei palankesnių kainų atsiradimą“, – pabrėžia P.Auštrevičius.

Šiuo metu įstatymo numato, kad tarnyba kontroliuoja tik tai, kaip atliekant pirkimus laikomasi Viešųjų pirkimų įstatymo, kitų teisės aktų reikalavimų bei vykdo šių teisės aktų pažeidimų prevenciją. Privalomos nuostatos prižiūrėti, kaip viešųjų pirkimų sutartys įgyvendinamos vėliau – nėra. Ši įstatyminė spraga, kurią ir bandoma ištaisyti įstatymo pataisa, iš esmės sudaro galimybę korupciniams veiksmas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min