Dabar populiaru
Publikuota: 2012 gruodžio 19d. 13:30

Seimo Antikorupcijos komisija teisėsaugai skųs Muitinės departamentą dėl galbūt neskaidrių pirkimų

Vitalijus Gailius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vitalijus Gailius

Seimo Antikorupcijos komisija trečiadienį nutarė kreiptis į teisėsaugą dėl trijų Muitinės departamento vykdomų galbūt neskaidrių projektų, valstybei kainuojančių milijonus litų.

„Rengiantis komisijos posėdžiui gavome duomenų apie galimai neskaidrius viešuosius pirkimus Muitinės departamente ir dėl tų trijų viešųjų pirkimų mes kreipsimės į teisėsaugos institucijas, kaip numato mūsų įstatymas“, – trečiadienį po komisijos posėdžio BNS sakė jos pirmininkas Vitalijus Gailius.

Anot jo, įtarimų sukėlę pirkimai susiję su informacinėmis technologijomis ir transporto paslaugų pirkimu.

V.Gailiaus duomenimis, Muitinės departamentas su bendrove ERP buvo sudaręs sutarčių už daugiau nei 21 mln. litų dėl informacinių sistemų diegimo. Šiuo metu minėta įmonė yra sustabdžiusi savo veiklą, o Vilniaus apygardos teismas jai iškėlė bankroto bylą.

Įtarimų sukėlę pirkimai susiję su informacinėmis technologijomis ir transporto paslaugų pirkimu.

„Sutartys su yra ERP nutrauktos, kai tik gavome informacijos, kad kompanija turi problemų“, – trečiadienį per Antikorupcijos komisijos posėdį teigė Muitinės departamento direktorius Antanas Šipavičius.

Teisėsaugos institucijų taip pat bus prašoma pasidomėti Muitinės departamento sutartimis su bendrove „Paspara“.

„Nuo 1999 metų jūs bendradarbiaujate su UAB “Paspara„, kuri kelia interesų konfliktą departamento Informacinių sistemų centro direktoriaus pavaduotojui. Kokios sumos pervedamos šiai bendrovei?“ – muitinės vadovo teiravosi V.Gailiaus.

Pasak jo, Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) yra pripažinusi, kad Muitinės departamento Informacinių sistemų centro direktoriaus pavaduotojas Tautvydas Banelis pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą, kai dalyvavo derantis su bendrove „Paspara“ dėl paslaugų pirkimo. Mat T.Banelis buvo šios bendrovės steigėjas, ten dirba jo žmona ir sūnus.

„Konkrečių sumų dabar negaliu pasakyti. Direktoriaus pavaduotojas yra nusišalinęs sprendžiant klausimus, susijusius su kompanija “Paspara„“, – trečiadienį sakė Muitinės departamento vadovas.

Tačiau muitinės atstovai per komisijos posėdį pripažino, kad T.Banelis nebuvo nubaustas, nors VTEK pripažino jį pažeidus įstatymą. Esą buvo atliktas tarnybinis tyrimas, interesų konfliktas nustatytas, bet nerasta duomenų, kad T.Banelis būtų gavęs asmeninės naudos iš muitinės sudarytų sutarčių su „Paspara“.

Antikorupcijos komisija taip pat prašys ištirti ir departamento sutartis su įmone „Sauda“, kuri saugo muitininkų sulaikytus automobilius ir kontrabandinius krovinius.

V.Gailiaus duomenimis, sutartis su „Sauda“ sudaryta 2008 metais ir pratęsta nesilaikant Viešųjų pirkimų įstatymo. Dėl to bendrovė gavo beveik 2 mln. litų be konkurso.

A.Šipavičius paaiškino, kad pasibaigus sutarčiai su „Sauda“, buvo paskelbtas viešojo pirkimo konkursas, jį laimėjo kita kompanija, tačiau pasirašius su ja sutartį, laimėtoja sugalvojo pakeisti sutarties sąlygas. Dabar su ja bylinėjamasi.

„Siekdami išspręsti situaciją, kad transporto priemonės būtų kuo skubiau sulaikomos ir saugomos, sutartis su “Sauda„ pratęsta“, – sakė muitinės vadovas.

Seimo Antikorupcijos komisija trečiadienį taip pat nutarė kreiptis į Specialiųjų tyrimų tarnybą, kad ši atliktų Muitinės departamento korupcijos pasireiškimo tikimybės analizę.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min