Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2011 11 08, 15:35

Seimo Antikorupcijos komisija trečiadienį bandys versti pirmininką Kęstą Komskį

Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pripažintas neteisėtai kišęsis į ikiteisminį tyrimą „mailiaus“ byloje, Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas Kęstas Komskis trečiadienį sulauks balsavimo dėl tolesnio jo vadovavimo Antikorupcijos komisijai.
K.Komskis
K.Komskis / „Scanpix“ nuotr.

Valdantieji mano, kad jis toliau vadovauti Antikorupcijos komisijai negali. Todėl jie trečiadienio posėdyje ketina skelbti balsavimą ir versti K.Komskį iš komisijos pirmininko posto.

Savo ruožtu K.Komskis trečiadienio komisijos posėdyje nori balsavimo dėl Seimo Etikos ir procedūrų komisijos nutarimo.

K.Komskis norėtų, kad komisija nubalsuotų, jog Seimo Etikos ir procedūrų komisijos išvados nėra teisingos, nors Antikorupcijos komisijai tokios teisės Seimo Statutas nenumato. Į komisijos posėdį K.Komskis yra pakvietęs ir Specialiųjų tyrimų tarnybos atstovus, kurie esą turėtų paaiškinti, ar jis kišosi į ikiteisminį tyrimą.

Tuo tarpu valdantieji sako, kad K.Komskio dienos komisijos pirmininko poste suskaičiuotos.
„Mes privalome reaguoti. Opozicija turės siūlyti kitą kandidatą, jei bus nubalsuota, kad K.Komskis šio posto užimti nebegali“, – antradienį po pasitarimo dėl K.Komskio galimybių toliau eiti komisijos pirmininko pareigas sakė Antikorupcijos komisijos narė Agnė Bilotaitė.

Į komisiją dėl tolesnių K.Komskio galimybių vadovauti Antikorupcijos komisijai kreipėsi Seimo pirmininkė Irena Degutienė.

Primename, kad praėjusį ketvirtadienį Seimo Etikos ir procedūrų komisija ištyrusi „mailiaus“ bylos įtariamojo, buvusio Lietuvos banko vadovo ir diplomato Romualdo Visokavičiaus skundą nustatė, kad Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas Kęstas Komskis kišosi į ikiteisminį tyrimą šioje byloje.

Anot Etikos ir procedūrų komisijos, K.Komskis nusižengė Antikorupcijos komisijos pirmininko vardu siųsdamas raštus Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos vadovui Vitalijui Gailiui.

„Mailiaus“ byloje buvęs Lietuvos banko vadovas ir diplomatas Romualdas Visokavičius įtariamas bendrininkavęs bandymui pagrobti 22,5 mln. litų Europos Sąjungos paramos. R.Visokavičius kategoriškai neigia savo kaltę.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min