Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vitas Vasiliauskas: po „Lietuvos ryto“ publikacijos indėlininkai iš „Snoro“ atsiėmė 111 mln. litų

Vitas Vasiliauskas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vitas Vasiliauskas
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas pakartotinai atsakydamas į klausimus Seimo Antikorupcijos komisijai, tiriančiai Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovų atleidimo aplinkybes, sakė, kad „Snoro“ indėlininkai, paveikti „Lietuvos ryto“ publikacijos, per parą iki banko veiklos sustabdymo suskubo iš jo atsiimti 111 mln. litų.

Dar kartą apsilankyti Seimo komisijos posėdyje V.Vasiliauskas pasiprašė pats. Jis norėjo reaguoti į portalo lrytas.lt publikaciją, kurioje „Lietuvos ryto“ vyriausiasis redaktorius Gedvydas Vainauskas teigė esą Lietuvos banko vadovas „yra raginęs“ „Snoro“ savininką Raimondą Baranauską atsisakyti „Lietuvos ryto“ žiniasklaidos grupės akcijų.

Lietuvos banko vadovas tikina, kad tai yra „visiška nesąmonė“.

„Nuėjau ir pasakiau, kad niekada nesame kalbėję apie „Lietuvos ryto“ akcijų perleidimą. Lietuvos banko, kaip priežiūrinės institucijos,  „Lietuvos ryto“ klausimai visiškai nedomina. Žmonės, kurie galvoja kitaip, tegul, na, tiesiog... Žinote, kai susiduri su nesąmone, tai siūlai žmonėms persišviesti galvas. Tai aš tą patį galiu pasakyti ir šiuo atveju“, – kalbėjo V.Vasiliauskas.

Jo vertinimu, „Lietuvos ryto“ teiginiai tėra gynybinė pozicija siekiant parodyti, kad procesas yra politinis.

„Taip yra renkami taškai ekstradicijos byloje“, – sakė Lietuvos banko valdybos pirmininkas.

Kita vertus, kaip privatus asmuo, V.Vasiliauskas svarsto galimybę portalą skųsti teismui dėl šmeižto.

Antikorupcijos komisijai V.Vasiliauskas trečiadienį patikslino, kad nuo Lietuvos banko kreipimosi į Generalinę prokuratūrą su prašymu pradėti ikiteisminį tyrimą dėl „Snoro“ veiklos iki „Lietuvos ryto“ publikacijos banke indėliais laikomų pinigų daugėjo. Tačiau per kiek ilgiau nei parą nuo publikacijos iki banko veiklos sustabdyto iš banko indėlininkai  suskubo atsiimti 111 mln. litų.

Trečiadienį Seimo Antikorupcijos komisija sės formuoti tyrimo išvadų. Pačiose komisijos išvadose ketinama užduoti klausimų ir prezidentei Daliai Grybauskaitei. Jos atsakymų prieš skelbiant išvadas nebus laukiama. Pasak L.Kernagio, taip elgiamasi „nenorint tyrimo užtęsti begalybę“.

Antradienį L.Kernagis sakė, kad trečiadienį gali pateikti ir sensacingų naujienų, tačiau aiškėja, kad šiandien komisija nei pateiks sensacijų, nei pabaigs išvadas.

Antradienį komisija apklausė atsistatydinusį generalinio prokuroro pavaduotoją Andrių Neverą, „Lietuvos ryto“ vyriausiąjį redaktorių Gedvydą Vainauską.

Be to, komisija jau dukart apklausė vidaus reikalų ministrą Raimundą Palaitį. Taip pat komisijai antradienį į klausimus atsakė Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas, Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) vadovas Žimantas Pacevičius, psichologė Kristina Vanagaitė.

Praėjusią savaitę buvo apklausti vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis, buvę FNTT vadovai – direktorius Vitalijus Gailius ir jo pavaduotojas Vytautas Giržadas, Valstybės saugumo departamento (VSD) generalinis direktorius Gediminas Grina ir jo pavaduotojas Romualdas Vaišnoras.

Komisijai jau liudijo generalinis prokuroras Darius Valys ir jo pavaduotojas Darius Raulušaitis, Krašto apsaugos ministerijos Antrojo operatyvinių tarnybų departamento direktorius Juozas Kačergius ir poligrafologas Vitas Saldžiūnas. Savo noru komisijai atsakyti į klausimus panoro prezidentės vyriausiasis patarėjas Jonas Markevičius.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min