TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimo Antikorupcijos komisijos pranešimas: komisija pati ieškos dokumentų Žemės ūkio ministerijoje

Žemės ūkio ministerija
Dainiaus Labučio/„Scanpix“ nuotr. / Žemės ūkio ministerija
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadinį Seimo Antikorupcijos komisijos narys Valdemaras Valkiūnas, įgaliotas Komisijos pirmininko Kęsto Komskio, vyks į Žemės ūkio ministeriją paimti dokumentų, susijusių su pastarosios neskelbiamų derybų būdu informacijos sklaidai išleistų lėšų.

Anot K. Komskio, toks sprendimas priimtas po ilgo bergždžio susirašinėjimo su Žemės ūkio ministerija ir galiausiai gauto pasiūlymo patiems atvykus į ministeriją pasiieškoti informacijos, teigiama pranešime spaudai.

Bandymas slėpti viešųjų pirkimų aferas tęsiasi. Po spaudimo VPT vadovui Ž. Plytnikui, imtasi spausti ir Seimo Antikorupcijos komisiją. Pastaroji vietoj ilgai laukiamų ir niekaip negaunamų atsakymų iš Žemės ūkio ministerijos gavo jos klerkų parengtą raštą, iš kurio galima suprasti viena – jie yra pasipiktinę viešumu.

Ministerijos kanclerės pasirašytame rašte yra piktinamasi, kad visuomenei tapo žinoma apie ministerijoje taikomą žalingą, o gal net ir nusikalstamą, praktiką pirkti prekes ir paslaugas neskelbiant konkurso, iš vieno nežinia kieno parinkto šaltinio.

Žemės ūkio ministerija, užuot taisiusi ne tik VPT, bet net Prezidentės sukritikuotą tvarką, skundžiasi, kad dėl paviešintos informacijos esą nukentės jos įvaizdis. Šis rūpestis ne taupiu ir rūpestingu visuomenės pinigų naudojimu, o taip tais pinigais puoselėjamu asmeniniu įvaizdžiu leidžia abejoti ne tik ministerijos klerkų, bet ir jos vadovų suvokimu, kas jie ir kam jie. Tos pačios ministerijos kanclerės pasirašytame atsakyme Antikorupcijos komisijai yra juodu ant balto parašyta – nuo 2008 m gruodžio mėnesio, kai pradėjo darbą šis ministras, iki 2010 metų pabaigos neskelbiamų derybų būdu jau išleista 10.672.994,37 Lt.

Ministerijos klerkai piktinasi, kad visuomenei tapo žinoma, kaip jie leidžia pinigus. Teigiama, kad kol nėra tyrimo rezultatų, reikia slėpti šią informaciją nuo visuomenės, nes atlikus tyrimą gal paaiškės, kad ministerija ne taip jau blogai juos leidžia.

„Manyčiau, kad atlikus tyrimą paaiškės dar daugiau blogų dalykų. Tai yra gerai suvokia ir minimo laiškelio rašytojai. Nes priešingu atveju nebūtų priežasties slėpti informaciją ir piktintis viešumu. Tiesa, reikia pripažinti, kad ministerija bando apsimesti, kad ji siunčia atsakymus, tačiau jie kažkodėl yra adresuojami ne Antikorupcijos komisijai, o Seimo kanceliarijai. Viename rašte jie siūlo ateiti pačiam pasiieškoti reikalingos informacijos ministerijoje. Tą ir padarysime“, – teigė Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas Kęstas Komskis.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min