2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Seimo Ateities komitetas inicijuoja diskusiją, ar Rusiją pervadinti Maskovija

Seimo Ateities komitetas pradeda diskusiją, ar būtų prasminga lietuvių kalboje vietovardį „Rusija“ pakeisti į „Maskovija“, pranešė komiteto pirmininkas liberalas Raimundas Lopata.
Vladimiras Putinas
Vladimiras Putinas

Anot jo, politikai sprendimo ieškos vadovaudamiesi istoriko Alfredo Bumblausko įžvalgomis, kurias jis pateiks Seime savo pranešimu „Rosija ir Maskovija: 5 melai ir nutylėjimai“.

Seimo nario teigimu, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas savo pradėtą karą Ukrainoje paremia iškraipyta ir melaginga istorija, todėl Lietuvoje verta kelti klausimą, ar Vakarų savimonėje nėra iškreiptai suvokiamas Rusijos istorinis vaidmuo – kaip ir pats šalies pavadinimas.

„Mes Rusiją vadiname Rusija, nes taip save pirmiausia vadina pati Rusija. Žvelgdami iš Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorinio rakurso, Lietuvai ir Vakarams ieškosime priimtinesnio ir tikslesnio šios šalies istorinio vaidmens vertinimo negu vakariečių savimonėje įsigalėjęs didžiarusiškasis naratyvas. Atitinkamai aiškinsimės, kaip geriausia būtų vadinti šalį, kurią tradiciškai vadiname Rusija: ar Rosija, ar Maskovija, ar dar kitaip“, – pranešime spaudai cituojamas R.Lopata.

A.Bumblauskas pranešimą apie Rusios vardo nusavinimą ir pavertimo Rosija aplinkybes skaitys Ateities komiteto suburtame neformaliame forume „Intelektualinis Lietuvos savarankiškumas“ birželio 7 dieną. Renginyje dalyvaus istorikai, filosofai, kalbininkai, politikai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie 15min