Dabar populiaru
Publikuota: 2014 liepos 16d. 15:55

Po „Go Planet Travel“ žlugimo Turizmo departamentas kaltinamas neefektyvia veikla

„Go Planet Travel“ interneto puslapis
„Go Planet Travel“ interneto puslapis

Šiuo metu įstatyme nustatyta Turizmo departamento funkcija – kontroliuoti kelionių organizatorių veiklą. Kaip paaiškėjo Seimo Audito komiteto posėdžio metu, departamento vykdoma kontrolė apsiriboja patikrinimu, ar kelionių organizatorius yra tinkamai apsidraudęs.

Komiteto pirmininkės Jolitos Vaickienės teigimu, „departamentas itin siaurai supranta jam priskirtą kontrolės funkciją, todėl tai galėjo būti viena iš priežasčių, kodėl nebuvo laiku užkirstas kelias tokiam įvykiui ir nukentėjo turistai“. Komitetas pasiūlė Valstybės kontrolei įvertinti, ar departamentas tinkamai vykdė įstatymu jam pavestą kontrolės funkciją.

Komitetas taip pat nusistebėjo, kodėl nuo lapkričio 1 d. įsigaliosiančioje Turizmo įstatymo redakcijoje iš viso nebeliko kontrolės funkcijos. Ją pakeitė „priežiūra“. J. Vaickienė mano, kad „institucija nesuvokė, kaip turi būti kontroliuojama turizmo subjektų veikla, todėl šią funkciją patogiai iš įstatymo išbraukė“.

Audito komitetas nepritaria tokiam pasirinkimui, todėl bus registruojama įstatymo pataisa, grąžinanti kontrolės funkciją Turizmo departamentui, o ši institucija bus įpareigota parengti subjektų rizikos vertinimo kriterijus ir kontrolės priemones.  

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min