Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimo Darbo partijos frakcijos pranešimas: ultimatumas generaliniam prokurorui A. Valantinui

Algimantas Valantinas
Redo Vilimo/BFL nuotr. / Algimantas Valantinas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Siekdama sustabdyti betvarkę, vykstančią Lietuvos generalinėje prokuratūroje, Seimo Darbo partijos frakcija nusprendė reikalauti generalinio prokuroro Algimanto Valantino atsistatydinimo.

Žengti tokį žingsnį darbiečius paskatino vis gausėjanti informacija apie neskaidrią generalinės prokuratūros veiklą. Labiausiai darbiečiams užkliuvo prokuratūros nesugebėjimas ištirti Vytauto Pociūno bylą, naujo prokuratūros pastato statybų peripetijos, generalinio prokuroro sesers padarytų nusikaltimų galimas dangstymas ir kiti pažeidimai, kuriuos nustatė Valstybės kontrolė ir Seimo audito komitetas, teigiama išplatintame partijos pranešime.

„Teoriškai turėdama būti visiems teisinga ir nešališka, praktikoje generalinė prokuratūrą sau taiko vienus standartus, o kitiems – kitus. Vos ne kasdien girdime apie sėkmingai užbaigtą ir perduotą teismui vadinamųjų vokelių bylą, bet kai tokioje byloje atsiranda generalinio prokuroro sesers pavardė, tyrimas sėkmingai numarinamas ir prokurorų neįtikina net akivaizdūs įrodymai. Visuotinio taupymo metu valstybės pinigų švaistymas yra nusikaltimas, už kurį turėtų būti baudžiama itin griežtai, bet prokurorams tai ne motais, jie gali sau leisti mokėti šimtus tūkstančių litų už baldų išdėstymo planą naujajame prokuratūros pastate. O kalbant apie Vytauto Pociūno žūtį, manau niekam Lietuvoje jau nekyla abejonių, kas atsitiko prieš trejus metu Baltarusijoje, tai neaišku tik prokurorams. Visa tai leidžia manyti, kad prokuratūra negali tinkamai atlikti savo darbo ir už tai turi atsakyti jos vadovai“, – sako Seimo Darbo partijos frakcijos seniūnas Vytautas Gapšys.

Darbiečiai siūlo Generaliniam prokurorui A. Valantinui per savaitę apsispręsti dėl savo atsistatydinimo. Priešingu atveju jie žada steigti laikinąją tyrimų komisiją prokuratūros darbo brokui ištirti. „Manau, kad prokuroras galėtų pasielgti garbingai ir oriai pasitraukti. Jis galėtų sėkmingai tęsti savo darbą tapęs istoriku ir toliau tyrinėti pasikėsinimo į dr. Joną Basanavičių aplinkybės, suteikęs prokuratūrai galimybę efektyviai dirbti savo tiesioginį darbą, o ne narplioti šimto metų senumo įvykius“, – sako V. Gapšys.
 

Komentarai
Temos Partija
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min