2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2013 05 02 /09:51

Seimo etikos komisija Neringos Venckienės neieškos, už balandį ji gali gauti visą algą

Seimo Etikos ir procedūrų komisija (EPK) ketvirtadienį nusprendė, kad Seimo valdybos prašymas ieškoti „Drąsos kelio“ partijos frakcijos seniūnės Neringos Venckienės yra ne etikos sargų kompetencija. Etikos sargai tik nutarė, kad Seimo kanceliarija galėtų balandį posėdžių nelankiusiai parlamentarei sumokėti trečdaliu mažesnę algą, tačiau negavusi tokio nurodymo iš Seimo Valdybos, kanceliarija ketina pervesti N.Venckienei visą atlyginimą.
Neringa Venckienė
Neringa Venckienė / BFL nuotr.

Seimo pirmininko Vydo Gedvilo rašto, kuriuo buvo etikos sargų buvo prašoma ieškoti N.Venckienės, ketvirtadienį Etikos ir procedūrų komisija nusprendė nesvarstyti ir grąžinti atgal pačiam Seimo pirmininkui.

„Jei jau atėmė neliečiamybę, tai Seimas pasakė, kad tai yra teisėsaugos darbas ir mes neturėtume nieko svarstyti“, – aiškino „Drąsos kelio“ atstovas Seime Povilas Gylys.

Dėl to, kad komisija neturi ieškoti dingusios Seimo narės, sutarta vienbalsiai.

Gaus visą algą?

Seimo Etikos ir procedūrų komisija ketvirtadienį ėmėsi svarstyti kitą N.Venckienės istorijos momentą. Seimo kancleris Jonas Milerius komisijos pasiteiravo, ar Seimo posėdžiuose nedalyvaujančiai parlamentarei kanceliarija turi mokėti visą algą.

Keli komisijos nariai teiravosi, ar nebūtų galima sulaikyti visos algos mokėjimo, kol parlamentarė sugrįš.

Kanceliarijos atstovė paaiškino, kad tai padaryti neįmanoma, nes pinigai nebeišmokami grynaisiais. Ji prašė ketvirtadienį komisiją nuspręsti, ar N.Venckienei alga už balandį jau turėtų būti mokama bent trečdaliu mažesnė. „Jei to nepadarysite šiandien, turėsime išmokėti jai visą algą, o paskui sumažinti iš gegužės atlyginimo“, – pripažino kanceliarijos atstovė ir pridūrė, kad mokėjimai vyksta būtent ketvirtadienį.

Savo ruožtu Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas Valentinas Stundys citavo Seimo Statuto nuostatą, kad Seimo nariai turi per savaitę informuoti parlamentą, kodėl negali lankyti posėdžių ir pabrėžė, kad N.Venckienė to nepadarė.

Remdamasi šia Statuto nuostata komisija rekomendavo kanceliarijai jau už balandį mokėti trečdaliu mažesnę algą. Tiesa, ši rekomendacija kanceliarijai nėra privaloma. Paprastai kanceliarija Seimo nariams algą trečdaliu sumažina tuomet, kai tokį nurodymą gauna iš Seimo Valdybos.

Dėl N.Venckienės algos Seimo Valdyba nėra priėmusi jokio sprendimo, todėl greičiausiai parlamentarė už balandį gaus visą atlyginimą. 

V.Stundys teigia, kad trečdalis algos gali būti dukart nurėžtas nuo kito mėnesio algos.

„Datos čia didelės reikšmės neturi“, – sakė jis.

Seimo kanceliarija parlamentarams algas yra įsipareigojusi pervesti iki gegužės 5 d. Tikimasi, kad iki tol Seimo Valdyba spės priimti sprendimą dėl atlyginimo sumažinimo N.Venckienei.

P.Gylys: baudžia dar kartą

„Drąsos kelio“ atstovas P.Gylys teigė, kad algos sumažinimas reikš, kad komisija dar kartą baudžia parlamentarę.

„Klausimas, ar Seimo narys, kuris yra išvarytas iš šalies ir iš Seimo yra kaltas dėl to? Pinigai techniškai čia nėra svarbūs, bet politiškai tai yra bausmė, mes baudžiame žmogų“, – aiškino jis.

Komisijos posėdyje P.Gylys pareiškė, kad N.Venckienė yra ne Lietuvoje.

„Jeigu žiūrėtume formaliai, tai klausimas lyg ir aiškus. Bet yra kita pusė – galima sakyti, mes, Seimo dauguma, žengėme politinį žingsnį ir padarėme didelę politinę, moralinę klaidą. Istorija parodys. Mes praktiškai privertėme žmogų pasitraukti iš šalies, iš savo pareigų“, – pareiškė jis.

Šis pareiškimas suglumino „darbietį“ Mečislovą Zasčiurinską. Jis pasiteiravo, ar tai, kad N.Venckienė pabėgo iš Lietuvos, jau yra faktas. 

„Bent jau pasitraukė iš viešumos. Tą galime tiksliai pasakyti“, – patikslino P.Gylys. 

Jis pripažino, kad yra daug požymių, kad N.Venckienės nėra Lietuvoje ir samprotavo, kad ji pabėgo vengdama grėsmių.

„Grėsmės yra realios, yra daug žuvusių žmonių toje bylų virtinėje ir apsimesti, kad grėsmių nėra, negalima“, – teigė P.Gylys.

Nesirodo jau mėnesį

N.Venckienė nuo balandžio 9 dienos, kuomet parlamentas panaikino jos teisinę neliečiamybę, nebepasirodė Seime. Iš viso parlamentarė jau praleido 12 plenarinių posėdžių, Seimo vadovybė bei kanceliarija tvirtina neturinti dokumentų, kurie pateisintų jos nedalyvavimą. N.Venckienės kol kas neranda ir šaukimą apklausai norintys įteikti pareigūnai. Jie bando nustatyti N.Venckienės buvimo vietą, bet oficiali paieška kol kas neskelbiama.

Savo vadovės buvimo vietos tvirtina nežinantys ir „Drąsos kelio“ partijos frakcijos atstovai. Šios frakcijos narys Valdas Vasiliauskas užsiminė, kad N.Venckienė yra JAV,  gali prašyti politinio prieglobsčio.

N.Venckienei prokurorai nori pateikti įtarimus pagal šešis Baudžiamojo kodekso straipsnius. Įtariama, kad ji prieš dvejus metus Panevėžio miesto apylinkės teismo patalpose viešai užgauliai pažemino teismą, nevykdė 2011 metų gruodį priimto Kėdainių teismo sprendimo skubiai perduoti mergaitę motinai Laimutei Stankūnaitei, praėjusių metų gegužę trukdė antstolei vykdyti teismo sprendimą, piktnaudžiavo vaiko atstovo teisėmis psichiškai gniuždydama vaiką ir panaudodama fizinį smurtą pasipriešino policijos pareigūnui, o perduodant vaiką jo motinai sukėlė nežymų sveikatos sutrikdymą.

Nuo 2009 metų spalio iki 2012 metų gegužės N. Venckienė buvo mirusio brolio Drąsiaus Kedžio ir buvusios jo sugyventinės L.Stankūnaitės mažametės dukters globėja. Mergaitė iš jos paimta ir perduota motinai pernai gegužės 17 dieną pasitelkus dideles policijos pajėgas.

D.Kedys kaltino L.Stankūnaitę pardavinėjus jų dukrą pedofilams. Tačiau L.Stankūnaitei nebuvo pateikti įtarimai dėl nusikalstamos veikos, o vienintelį įtariamąjį Andrių Ūsą teismas išteisino.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aktorius Giedrius Savickas: džiaugiuosi įžiebęs Kalėdų eglę nematančių žmonių mintyse ir širdyse
Reklama
Kalėdas pasitinkantis Linas Adomaitis kviečia „išgirsti“ Kauno miesto Kalėdų eglutę
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Parašykite atsiliepimą apie 15min