Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimo etikos sargai įžvelgė nusižengimą savo pirmininko A.Salamakino kalbose

Algimantas Salamakinas
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Algimantas Salamakinas
Šaltinis: 15min
0
A A

Parlamento Etikos ir procedūrų komisija (EPK) nusprendė, kad jos pirmininkas Algimantas Salamakinas pažeidė Seimo statutą ir Valstybės politikų elgesio kodeksą.

Į A.Salamakiną kritikos strėlės nukrypo dėl jo pasisakymų apie „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos narį Remigijų Ačą, kuris apkaltino A.Salamakiną apšmeižus jį. „Tvarkiečiui“ užkliuvo  A.Salamakino žiniasklaidai išsakyti teiginiai, kuriuose jis be Seimo valdybos leidimo į Tailandą išvykusį R.Ačą esą apkaltino savavaliavimu. Pats EPK pirmininkas yra aiškinęs, jog kalbėjo ne konkrečiai apie „tvarkietį“, o galvoje turėjo visus Seimo narius, darančius tokį nusižengimą. Be to, jis įsitikinęs, kad nepažeidė jokių teisės aktų, mat kalbėjo tiesą. 

„Komisija laisva man reikšti nepasitikėjimą, šalinti iš pareigų. Aš lieku prie savo nuomonės, aš ramus kaip visadaA.Salamakinas ir po EPK sprendimo trečiadienį sakė nesijaučiąs pažeidęs nei Seimo statuto, nei Valstybės tarnautojų ir politikų elgesio kodekso. Anot jo, šeši EPK nariai, balsavę „už“, kad jis padarė nusižengimą, priėmė politinį sprendimą.

„Lieku prie savo nuomonės, nes Konstitucinio Teismo sprendimas vienareikšmiškai sako, kad tarpsesijinis laikotarpis nėra atostogų metas, ir jeigu Seimo narys nori iš vykti iš Lietuvos, privalu prašyti Seimo valdybos sprendimo“, – po etikos sargų posėdžio tvirtino A.Salamakinas.

Socialdemokratas aiškino, jog nesibaiminąs, kad po šio komisijos sprendimo gali neteik EPK vadovo pareigų.

„Komisija laisva man reikšti nepasitikėjimą, šalinti iš pareigų. Aš lieku prie savo nuomonės, aš ramus kaip visada", – sakė A.Salamakinas.

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min