TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimo etikos sargai nepatenkinti Kubiliaus elgesiu

Andrius Kubilius
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Andrius Kubilius
Šaltinis: 15min
0
A A

Seimo etikos sargai trečiadienį už akių barė premjerą dėl jo pasirodymo agitaciniame vaizdo klipe prieš Moldovos parlamento rinkimus, kurie vyko balandžio pradžioje.

Į Seimo etikos ir procedūrų komisiją dėl Andriaus Kubiliaus dalyvavimo vienos iš Moldovos partijų reklaminiame klipe balandžio pabaigoje kreipėsi Vyriausioji tarnybinės etikos komisija. Seimo komisijos prašyta įvertinti, ar spaudoje pateikti duomenys atitinka Valstybės politikų elgesio kodekso reikalavimus.

Kalbėjo kaip konservatorius, o ne premjeras?

Kad A.Kubilius dalyvavo vienos iš Moldovos partijų reklaminiame klipe, pranešė dienraštis „Respublika“. Pats premjeras teigė, kad klipe paramą kitai draugiškai partijai išreiškė kaip Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininkas, o ne Vyriausybės vadovas.

Vaizdo klipas buvo parengtas kaip partijos vadovo, o išplatintas kaip premjero. A.Kubilius kalbėjo kaip Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių konservatorių vadovas. Premjeras apgailestauja dėl tokio nutikimo ir stengsis, kad tai nepasikartotų, – kalbėjo G.Kalinauskas.

Komisijos posėdyje premjerui atstovavo jo patarėjas Gintaras Kalinauskas. Jis parlamentarams perdavė A.Kubiliaus žodžius: esą jis apgailestaujantis dėl įvykusio nesusipratimo. „Vaizdo klipas buvo parengtas kaip partijos vadovo, o išplatintas kaip premjero. A.Kubilius kalbėjo kaip Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių konservatorių vadovas. Premjeras apgailestauja dėl tokio nutikimo ir stengsis, kad tai nepasikartotų“, – kalbėjo G.Kalinauskas. 

Nuomonės išsiskyrė

Etikos ir procedūrų komisijos narių nuomonė šiuo klausimu išsiskyrė. Liberalcentristas Vytautas Bogušis teigė, kad etika nebuvo pažeista, nes premjeras vaizdo klipe nesikeikė ir nieko nesiuntė velniop. „Kubiliaus pasisakymas įtakos neturėjo – nė vienas iš asmenų, už kuriuos jis agitavo, į parlamentą nepateko. Tai tapo daugiau diplomatiniu klausimu – ar nepablogės Lietuvos santykiai su šia valstybe valdžioje esant kitoms partijoms, ir tai turi svarstyti Užsienio reikalų ministerija ar prezidentūra“, – teigė liberalas.

Tuo tarpu „tvarkietis“ Egidijus Klumbys aiškino, kad šis „premjero šou“ yra kišimasis į suverenios valstybės reikalus. „Jei koks Putinas paremtų partiją Lietuvoje, tai kiltų didelis triukšmas. Manau, kad toks premjero elgesys nepagerino santykių su Moldova. Jis yra vienas iš trijų, anot Seimo pirmininko, valstybės vadovų ir jo elgesį reikia vertinti rimtai“, – kalbėjo E.Klumbys.

Seimo etikos ir procedūrų komisija galutinį verdiktą A.Kubiliaus ir Moldovos rinkimų istorijoje priimti planuoja po savaitės.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min