TIK ŽMONĖS Cinema: A. Valujavičiaus filmas „Irklais per Atlantą“
Žiūrėti
2016 08 05

Seimo etikos sargai P.Gražulio interesų nesvarstys

Seimo Etikos ir procedūrų komisija viešumon iškilusių „tvarkiečio“ Petro Gražulio ryšių su bendrove „Judex“ nesvarstys, BNS informavo komisijos pirmininkas Leonardas Talmontas.
Petras Gražulis
Petras Gražulis / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Temos: 1 Judex, UAB

„Komisija negali svarstyti, nes yra pradėtas (ikiteisminis) tyrimas. Kada yra pradėtas tyrimas, mes negalime kištis“, – penktadienį BNS sakė jis.

Komisijos vadovas taip pat teigė manąs, kad P.Gražulis neprivalėjo privačių interesų deklaracijoje nurodyti šaldytų maisto produktų gamybos bendrovės „Judex“, jeigu nėra jos nei steigėjas, nei akcininkas.

„Daug kas turi draugų, bendrauja. Bet jeigu nėra nei steigėjas, nei akcininkas, nieko nereikia rodyti“, – tvirtino L.Talmontas.

„Tvarkietis“ teigia minėtos įmonės interesais besirūpinantis, norėdamas padėti savo bičiului jos vadovui. Paaiškėjo, kad P.Gražulis su „Judex“ atstovais lankėsi Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje, aiškinosi, kaip spręsti įmonei kilusias problemas.

Iki šių metų liepos P.Gražulis interesų deklaracijoje, kurią skelbia Vyriausioji tarnybinė etikos komisija, bendrovę „Judex“ buvo nurodęs tik kaip žmonos darbovietę.

Jis taip pat buvo įrašęs ironišką pastabą, kas dar jam gali sukelti viešųjų ir privačių interesų konfliktą: „Kurą perku degalinėje „Neste“ (kadangi giminė labai plati, kas nors iš artimų giminaičių gali dirbti šiuose prekybos tinkluose). Maistą perku prekybos tinkle „Iki“ (kadangi giminė labai plati, kas nors iš artimų giminaičių gali dirbti šiame prekybos tinkle). Drabužius perku prekybos tinkle „Apranga“ (kadangi giminė labai plati, kas nors iš artimų giminaičių gali dirbti šiame prekybos tinkle).“

Tačiau liepos 20 dieną P.Gražulio deklaracija pataisyta, joje nebeliko nei žmonos, su ja jis išsiskyrė anksčiau, nei ironiško įrašo.

„Transparency International“ Lietuvos skyriaus projektų koordinatorė Ingrida Palaimaitė BNS teigė, kad yra labai svarbu, jog politikai suvoktų, kad jų veiksmams keliami aukšti atskaitingumo standartai, kad jie turėtų deklaruoti savo interesus ir užtikrinti, jog tinkamai įvardiję visus interesus jie nesukeltų net menkiausios interesų konflikto regimybės.

„Labai svarbus yra paties politiko noras ir požiūris į interesų konfliktus ir noras tai suvaldyti“, – pabrėžė ji.

Pasak I.Palaimaitės, interesų nedeklaruojančius politikus per rinkimus turėtų įvertinti rinkėjai.

„Jeigu matome situacijas, kurios mums nepatinka ir nesame patenkinti, atitinkamai turėtume elgtis per ateinančius rinkimus“, – teigė ji.

Teisėsauga atlieka ikiteisminį tyrimą dėl prekybos poveikiu. Ji teigia turinti duomenų, kad „Judex“ vadovai, norėdami, jog įmonė išvengtų nuobaudų, kurios paprastai taikomos aptikus darbų saugos, pakavimo, ženklinimo, higienos ar kitus pažeidimus, savo neteisėtų tikslų siekė papirkdami įvairius atsakingus specialistus arba asmenis, galinčius tokiems specialistams, pareigūnams daryti poveikį.

Tiriama, kad Maisto ir veterinarijos tarnyba ar jai pavaldžios institucijos galėjo gauti iš kitų kompetetingų žinybų informacijos apie listerijos (Listeria monocytogenes) bakterijos užkratą kai kuriuose „Judex“ gaminiuose, tačiau šį faktą esą nuslėpė ir, įtariama, nesiėmė veiksmų.

Maisto ir veterinarijos tarnyba vadovui Jonui Miliui pateikti įtarimai dėl piktnaudžiavimo tarnyba, dokumentų klastojimo. Atliekant tyrimą dėl prekybos poveikio įtarimai pateikti iš viso šešiems asmenims. Teisėsauga atliko kratas J.Miliaus, Seimo nario P.Gražulio, bendrovės „Judex“ vadovų darbo vietose, gamybos patalpose. P.Gražulis apklaustas kaip specialusis liudytojas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Užsisakykite 15min naujienlaiškius