Dabar populiaru
Publikuota: 2011 lapkričio 3d. 13:20

Seimo iniciatyva: nuo 2016-ųjų alkoholiu prekiauti galės tik specializuotos įmonės, jis bus parduodamas nuo 21 metų, nebeliks alaus „bambalių“

prekyba alkoholiu
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Prekyba alkoholiu

Seimas ketvirtadienį nusprendė toliau svarstyti keliolika Alkoholio kontrolės įstatymo pataisų, kuriomis ketinama labiau riboti prekybą alkoholiu.

Pagrindiniai ribojimai, kuriuos norima įvesti: nuo 2016 metų alkoholis būtų parduodamas tik specializuotose parduotuvėse, stiprus alkoholis būtų parduodamas tik vyresniems nei 21 metų asmenims, būtų draudžiama nepilnamečiams vakaroti kavinėse, naktinių barų veiklos būtų griežtinamos, būtų draudžiama alkoholiu prekiauti arenose.

Pagal siūlymą, nuo 2016 metų prekyba alkoholiu galėtų užsiimti tik specializuotos parduotuvės, o iki tol ribojama prekyba stipriaisiais gėrimais degalinėse.

„Tai siūlome atsižvelgdami į kitų šalių patirtį“, – pristatydamas pataisas teigė įstatymo pataisų  rengėjas Antanas Matulas.

Be to, pataisomis numatyta, kad alus negalėtų būti pilstomas į „bambalius“. Maksimali alkoholio talpa taptų 1 litro buteliai.

Dar siūloma uždrausti paslėptą alkoholio reklamą, norima nustatyti specialius reikalavimus specializuotoms alkoholinių gėrimų prekybos įmonėms.

Siekiant sumažinti naktinių barų, kuriuose prekiaujama alkoholiu, siūloma numatyti, kad viešojo maitinimo įmonėse būtų leidžiama parduoti alkoholinius gėrimus nuo 22 iki 8 valandos tik atidarytoje pakuotėje arba išpilstytus alkoholinius gėrimus ir tik vartojimui vietoje.

Be to, ketinama sugriežtinti maitinimo įmonės sąvoką nurodant, kad joje turi būti ruošiamas, gaminamas ir realizuojamas maistas.

Asmenims iki 21 metų siūloma neleisti vartoti alkoholinių gėrimų, stipresnių nei 15 laipsnių, o asmenų iki 18 metų neįleisti į barus, restoranus, kavines, bufetus ir kitas viešojo maitinimo įmones nuo 22 iki 6 valandos.

„Taip pat siūlome drausti alumi prekiauti koncertuose, sporto renginiuose – taip, kaip buvo per Europos krepšinio čempionatą vadovaujantis FIBA taisyklėmis“, – teigė A.Matulas.

Prašydamas pritarti šioms įstatymo pataisoms, A.Matulas žadėjo, kad jį priėmus jis pažada „daugiau nebekvaršinti galvos daugelį metų“.

A.Matulo siūlomomis pataisomis reglamentuojamas ir tą patį ketvirtadienį Seimo svarstytas alkoholio reklamos draudimas. Nepaisant to, kad Seimas ketvirtadienį parodė iniciatyvą atsisakyti alkoholio reklamos draudimo, A.Matulas siūlo alkoholio reklamos draudimą ne atšaukti, o tik nukelti iki 2016 metų.

Ketvirtadienį Seimas po pateikimo pritarė ir Ūkio ministro Rimanto Žyliaus teiktoms su prekyba alkoholiu susijusioms pataisoms. Seimas toliau svarstys, ar verta, kaip siūlo ministras, mažesnėmis bausmėmis bausti prekybos alkoholiu taisykles pažeidusias įmones.

R.Žyliaus siūlymu, už pažeidimus licencija būtų prarandama ne visam laikui, o nuo 5 iki 10 metų. Taip pat numatoma, kad dėl atimtos licencijos įmonės galės aiškintis teismuose ir, įrodžius pažeidimų nebuvimą, ją atgauti.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min