Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimo kanceliarijos kasininkė įtariama pradanginusi beveik pusę milijono litų

Seimo kanceliarijos buhalterė Regina Petkelienė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Litai.
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienį baigtas Vilniaus apygardos prokurorų kontroliuotas ikiteisminis tyrimas dėl didelės vertės svetimo turto pasisavinimo, iššvaistymo ir įgijimo apgaule.

Šiais nusikaltimais įtariama dabar jau buvusi Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarijos kasininkė 47 metų R. P. ir taip pat buvusi Nacionalinės sveikatos tarybos buhalterė 59 metų O. G.

Surinkta pakankamai įrodymų, kad R. P. iššvaistė daugiau kaip 370 tūkst. litų, kuriuos apgaule įgijo O. G., taip pat pasisavino beveik 70 tūkst. litų. Visos šios lėšos priklausė Seimo kanceliarijai. Beveik pusės milijono litų grynųjų pinigų kasoje buvo pasigesta prieš metus, 2009-ųjų birželį.

Ketvirtadienį baigtas Vilniaus apygardos prokurorų kontroliuotas ikiteisminis tyrimas dėl didelės vertės svetimo turto pasisavinimo, iššvaistymo ir įgijimo apgaule.

Atliekant ikiteisminį tyrimą nustatyta, kad R. P., būdama visiškai materialiai atsakinga už jai patikėtas pinigines lėšas bei jų apskaitą ir turėdama įgaliojimus jomis disponuoti, laikotarpiu nuo 2008 metų sausio iki 2009 metų liepos neteisėtai perleido O. G. kasoje buvusius grynuosius pinigus – 373,5 tūkst. litų, tai yra juos iššvaistė. Šiuos pinigus, tarsi savus, kasininkė įvairiomis sumomis, nuo 500 iki 20 tūkst. litų, skolindavo O. G. Ant buhalterinėje apskaitoje nebenaudojamų kasos išlaidų orderių blankų ar paprasčiausių popieriaus lapų R. P. surašydavo skolos raštelius. Juridinės galios jie neturėjo.

Taip pat paaiškėjo, kad apie 65,5 tūkst. litų stygius nepagrįstas netgi tais beverčiais rašteliais. Dėl to įtariama, jog R. P. šią pinigų sumą pasisavino 2009-ųjų gegužės–liepos mėnesiais. Nustačius, kad kasoje iš viso trūksta per 441 tūkst. litų, pernai liepos 17 d. Seimo kancleris kreipėsi į policiją.

Pusantrų metų O. G. nuolat lankydavosi R. P. kabinete. Graudžios istorijos apie paskolą butui pirkti, apie ją apgavusius verslo partnerius Vokietijoje ar Lenkijoje. Nauji pažadai ir planai grąžinti nuolat augančią skolą. Tačiau tam reikėjo naujų pinigų sumų... O. G. savo tikslą pasiekdavo, ir kiekvieną mėnesį ir taip įspūdinga jos skola dar padidėdavo.

Pasak Vilniaus apygardos prokuratūros Trečiojo (Sunkių nusikaltimų ikiteisminio tyrimo organizavimo) skyriaus prokurorės Vilmos Gužaitės, ikiteisminį tyrimą atlikusiai Vilniaus apskrities VPK Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnei pavesta proceso dalyvius informuoti, kad tyrimas baigtas. Jie per prokuroro nustatytą terminą turi teisę susipažinti su ikiteisminio tyrimo medžiaga bei pateikti prašymus jį papildyti.

Pati griežčiausia bausmė – laisvės atėmimas iki dešimties metų – įstatyme numatyta už didelės vertės svetimo turto pasisavinimą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Seimas
Parašykite atsiliepimą apie 15min