Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2009 balandžio 28d. 12:01

Seimo kanclerio atleidimo priežastys – priedai, „šiltnamio“ sąlygos „Gremintai“, neskaidrūs konkursai (papildytas 12.32 val.)

Gintautas Vilkelis
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Gintautas Vilkelis
„Šiltnamio“ sąlygos parlamento maitintojai „Gremintai“, galimi neskaidrūs konkursai, sunkmečiu lengva ranka dalyti priedai darbuotojams – dėl šių ir kitų priežasčių Seimo pirmininkas Arūnas Valinskas siūlė iš pareigų atleisti Seimo kanclerį Gintautą Vilkelį.

Šios atleidimo priežastys nurodomos Seimo nutarimo projektą dėl atleidimo lydinčiame priede.

Priede akcentuojama, kad išskirtinėmis sąlygomis dirbanti „Greminta“ patalpomis parlamente naudojosi pažeidžiant įstatymus. Be to, ji faktiškai buvo subsidijuojama, ne tik sumokant komunalinius mokesčius, bet ir mokant kas mėnesį 5800 litų, neatsižvelgiant, ar įmonė atlieka kokius nors darbus, nors biudžete tam lėšos nebuvo numatytos.

Viena iš Seimo kanclerio atleidimo priežasčių – išmokėtos daugiau kaip 2 mln. litų priemokos Seimo kanceliarijos darbuotojams.

Seimo pirmininko A.Valinsko parengtame nutarimo projekte dėl G.Vilkelio atleidimo priede nurodoma, kad per praėjusių metų paskutiniuosius du ketvirčius, „kurių metu valstybės institucijoms buvo visuotinai žinoma ir raginama, esant ekonominei recesijai, taupyti valstybės biudžeto lėšas“, G.Vilkelio įsakymais kanceliarijos darbuotojams išmokėta priemokų ir išmokų už 2,16 mln. litų.

Priede pateikiamais duomenimis, 1,2 mln. litų išmokėta trečiąjį ketvirtį, 959 tūkst. litų – paskutinį ketvirtį.

Viena iš Seimo kanclerio atleidimo priežasčių – išmokėtos daugiau kaip 2 mln. litų priemokos Seimo kanceliarijos darbuotojams.

Taip pat nurodyta, kad kyla abejonių dėl konkursų į valstybės tarnybą skaidrumo. Išnagrinėjus priėmimo į valstybės tarnautojo pareigas testą rasta, kad pusė klausimų, nuo 26-to iki 50-to, teisingi atsakymai nebuvo išdėlioti skirtingai, t.y. visų klausimų teisingi atsakymai buvo 1-asis variantas.

„Dėl šios priežasties kyla pagrįstų abejonių dėl to, ar Seimo kanclerio biuro patarėjas Arūnas Radavičius, atsakingas už testo sudarymą, jam pavestą užduotį atliko sąžiningai. (...) Pažymėtina, kad pretendentų atrankos komisijos pirmininkas Seimo kancleris G.Vilkelis jokių pastabų dėl įtartinai sudaryto testo neturėjo“, – rašoma priede.

Taip pat pateikiami duomenys, jog per vieną konkursą, nors reikalauta mokėti anglų, prancūzų ar vokiečių kalbą, konkursą laimėjusi kandidatė Laima Palinskaitė, atsakinėdama žodžiu konkurso metu, paprašius pakalbėti viena iš pagrindinių užsienio kalbų, tai padaryti atsisakė. Tačiau atrankos komisijos pirmininkas Seimo kancleris G.Vilkelis, neatsižvelgdamas į tai, leido minėtai kandidatei toliau tęsti dalyvavimą konkurse ir pasiūlė kalbėti tomis kalbomis, kurias ji moka. Tai patvirtina konkurso metu padarytas garso įrašas.

Taip pat priede minima ir Nepriklausomybės akto signatarų laidojimo kvartalo-memorialo statybos – neaišku, kokiu pagrindu pasirašyta sutartis, pagal kurią pervestos lėšos už statybą, kurią organizavo sostinės savivaldybė.

Akcentuojama, kad Vilniaus miesto savivaldybės administracija, su įmone „Lemminkainen Lietuva“ pasirašė sutartį, pagal kurią Seimo kanceliarija, atstovaujama Seimo kanclerio G.Vilkelio, įsipareigojo pervesti lėšas į nurodytą banko sąskaitą pagal pateiktą paraišką už Lietuvos nepriklausomybės akto signatarų laidojimo kvartalo-memorialo statybos darbus.

Taip pat konstatuojama, kad Seimo kancleris viršijo įgaliojimus, iš Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos „atimdamas“ kelių steigėjų iniciatyva biudžeto lėšomis leidžiamą mokslo darbų žurnalą „Parlamento studijos“.

Nurodoma, kad Seimo kancleris G.Vilkelis, nenurodydamas savo sprendimo priežasčių, 2007 metų balandį pareikalavo Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos perleisti žurnalo leidybą ir finansavimą Seimo leidyklai „Valstybės žinios“.

„Remiantis tuo, kas išdėstyta, konstatuotina, jog Seimo kancleris G.Vilkelis, raštu pareikalavęs iš Nacionalinės M.Mažvydo bibliotekos perleisti mokslo darbų žurnalo „Parlamento studijos“ leidybos ir finansavimo teises VĮ Seimo leidyklai „Valstybės žinios“, piktnaudžiavo tarnybine padėtimi, kadangi be teisinio pagrindo įpareigojo nepriklausomą viešąją įstaigą – Nacionalinę M. Mažvydo biblioteką – vykdyti savo valdingus įgaliojimus“, – rašoma priede.

Antradienį Seimo pirmininkas pateikė nutarimo projektą, kuriuo siūloma iš pareigų atleisti Seimo kanclerį G.Vilkelį.

Šiuo metu sergantį kanclerį norima atleisti ypatingos skubos tvarka. Plenarinio posėdžio darbotvarkėje numatytas nutarimo projekto priėmimas, svarstymas ir priėmimas.

G.Vilkelio atleidimo iš pareigų diena siūloma laikyti pirmą darbo dieną pasibaigus nedarbingumo laikotarpiui. Šiuo metu G.Vilkelis turi nedarbingumo lapelį.

Nepasitenkinimo debesys virš kanclerio ėmė tvenktis dar metų pradžioje, kai Seimo valdybos nariams buvo pateikta netiksli informacija dėl žurnalistų akreditavimo tvarkos valstybės institucijose.

Aštriau apie kanclerio likimą prabilta paaiškėjus, jog kanceliarija galėjo sudaryti sąlygas Seime išskirtinėmis sąlygomis dirbti valstybės įmonei „Greminta“, ne tik nemokančiai nuomos mokesčio, bet ir dotuojamai iš biudžeto, bei kilus skandalui dėl kanceliarijos pirktų prabangių automobilių.

Seimo kanclerį 5 metams skiria ir iš pareigų atleidžia parlamentas Seimo pirmininko siūlymu.

G.Vilkelis Seimo kancleriu paskirtas 2006 m. spalį, kai iš Seimo kanclerio pareigų po kilusio vadinamojo privilegijų skandalo buvo priverstas atsistatydinti kancleris Arvydas Kregždė.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Temos: 1 Skaidrumas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:21:02

Video

01:12
15:32
08:09

15min metų knygų rinkimai

Ar žinai?

Esports namai

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min