Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 01 26, 12:03

Seimo komisija aiškinsis VAT vykdytų slaptų premjero kabineto remonto pirkimų aplinkybes

Seimo kriminalinės žvalgybos parlamentinės kontrolės komisija aiškinsis Vadovybės apsaugos tarnybos (VAT) vykdyto ministro pirmininko kabineto Nr. 339 remonto ir baldų slaptų pirkimų aplinkybes.
Premjero kabinetas
Premjero kabinetas po atnaujinimo / Gabrielės Navickaitės / 15min nuotr.

15min straipsnį galite skaityti čia:

„Šiuo metu formuluojame klausimus Vadovybės apsaugos tarnybai, kitoms institucijoms ir po savaitės – kitą trečiadienį, tikimės sušaukti komisijos posėdį“, – 15min trečiadienį sakė komisijos pirmininkas konservatorius Kęstutis Masiulis.

Anot jo, dalis posėdžio greičiausia būtų uždara, nes būtų nagrinėjama nevieša informacija.

15min paskelbė, kad 2019 metais tuometinio Vyriausybės kanclerio Algirdo Stončaičio sprendimu ir tuometinio Vadovybės apsaugos departamento rekomendacija buvo inicijuotas ministro pirmininko darbo patalpų apsaugos ir interjero atnaujinimas.

Įgarsintas pasakojimas. Kabineto 339 paslaptys: kas bendro tarp kėdės ir žvalgybos?
Šis videoįrašas matomas
15min prenumeratoriams.

Visus premjero kabineto remonto ir įrengimo pirkimus organizavo ir daugiau nei 200 tūkst. eurų siekusias išlaidas apmokėjo Vadovybės apsaugos departamentas. Jis vėliau Sauliaus Skvernelio vadovautos Vyriausybės iniciatyva pertvarkytas į savarankišką Vadovybės apsaugos tarnybą.

Premjero kabineto remonto darbų ir baldų pirkimus VAT įslaptino, nes juos susiejo su žvalgybinio pobūdžio veikla.

„Manau, verta komisijai susirinkti ir aptarti situaciją, todėl kviesiu į posėdį. Ar VAT veikė profesionaliai, ar nebuvo viešųjų asignavimų naudojimo ne pagal paskirtį, o gal esama ir teisinio reglamentavimo spragų. Aptarsime situaciją, paprašysime atsakyti į klausimus VAT atstovus, Vyriausybės kanceliarijos darbuotojus, galbūt mums paaiškins aplinkybes buvęs vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis“, – feisbuke trečiadienį paskelbė K.Masiulis.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Kęstutis Masiulis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Kęstutis Masiulis

Anot jo, paskelbta informacija kelia daug klausimų ir dėl racionalaus lėšų naudojimo, ir dėl atsakingų institucijų sprendimų pagrįstumo.

VIDEO: Kabineto 339 paslaptys: kas bendro tarp kėdės ir žvalgybos?

„Remontą organizavo ne Vyriausybės kanceliarija, kuriai tas kabinetas, kaip ir visas pastatas, priklauso, bet Vadovybės apsaugos tarnyba (VAT). Šios institucijos misija yra saugoti aukščiausius valstybės pareigūnus, o remontai, gebėjimas atrinkti dizainerius nėra jos stiprioji pusė. Tas ir matosi iš rezultato. Siekiant reprezentatyvumo, tai auksu blizgančiais čiaupais galima sudaryti visai priešingą įvaizdį“, – rašo parlamentaras.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min