Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimo komisija prašo STT pasidomėti vaikų sanatorijos planais suteikti vietas gydytojų poilsiui

Asociatyvinė nuorauka
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr. / Asociatyvinė nuorauka. Korupcija
Šaltinis: BNS
0
A A

Seimo Antikorupcijos komisija nutarė kreiptis į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT) ir Sveikatos apsaugos ministeriją (SAM), kad šios įvertintų vaikų reabilitacijos sanatorijos „Palangos gintaras“ sumanymą vasarą suteikti kambarius gydytojų poilsiui.

SAM prašoma įvertinti sanatorijos direktoriaus Kęstučio Speičio tinkamumą eiti pareigas ir atlikti įstaigos auditą.

„Palangos gintaro“ vadovas asmens sveikatos priežiūros įstaigoms buvo išsiuntęs raštus, kuriame, be kita ko, sakoma, jog „vasaros sezono metu sanatorija sudaro galimybę įstaigos, kuri yra pasirašiusi bendradarbiavimo susitarimą, darbuotojams susipažinti su sanatorijos vykdomu reabilitacijos procesu ir pailsėti Baltijos pajūryje“.

Anot rašto, poilsis būtų užtikrinamas triviečiuose arba keturviečiuose kambariuose su maža virtuve savaitei pagal iš anksto suderintą grafiką.

„Kambariai poilsiui skiriami tiems 15-20 gydytojų, kurie spalio-balandžio mėnesiais atsiuntė daugiausia pacientų“, – rašė K.Speičys.

Siūlymai pažeidžia įstatymus

„Tame kreipimesi akivaizdžiai išdėstyti siūlymai – siųskite vaikus žiemą, o patys ilsėkitės vasarą ir ilsėkitės nemokamai. Mano nuomone, šiurkščiai pažeidžiami tiek sveikatos priežiūros įstatymų, tiek šios įstaigos įstatų reikalavimai. Tai suponuoja, kad galbūt kėsinamasi padaryti nusikalstamą veiką“, – vaikų sanatorijos vadovybės pasiūlymą trečiadienį Seime žurnalistams komentavo Antikorupcijos komisijos pirmininkas Vitalijus Gailius.

Žinome, kad vienos įstaigos 24 gydytojai su šeimomis galėjo praleisti po savaitę prie jūros nemokamai, – teigė V.Gailius.

Komisijos duomenimis, sanatorija kambarius gydytojų poilsiui esą skiria nuo 2011 metų. Kiek gydytojų galėjo pasinaudoti šia paslauga, nežinoma.

„Žinome, kad vienos įstaigos 24 gydytojai su šeimomis galėjo praleisti po savaitę prie jūros nemokamai“, – teigė V.Gailius.

Antikorupcijos komisijos posėdyje dalyvavęs K.Speičys tikino, kad nė vienas gydytojas jam vadovaujant reabilitacijos sanatorijai „Palangos gintare“ nėra poilsiavęs. Gydytojai kaip ir kiti tėvai į Palangą atveždavo savo vaikus reabilitacijai, o už ją sumokėdavo Ligonių kasos.

K.Speičio tvirtinimu, per komisijos posėdį cituotas raštas parašytas tik praėjusių metų pabaigoje, tad pasiūlymu niekas nespėjo pasinaudoti, o vėliau jis išvis atšauktas. Direktorius sakė tokį siūlymą sveikatos priežiūros įstaigoms pateikęs, kad į sanatoriją priviliotų daugiau pacientų.

Vaikų skaičiai tokie maži, kad praktiškai vos ištraukiame be nuostolio, – tikino K.Speičys.

„Kadangi pernai liepą labai staigiai sumažėjo vaikų skaičius, jų buvo 130-140 mažiau negu prieš tai buvusiais metais, buvo mintis galbūt paskatinti daktarus“, – sakė sanatorijos vadovas.

Valstybinės ligonių kasos duomenimis, praėjusių metų rupgjūtį-spalį „Palangos gintare“ reabilitacija suteikta 150-160 vaikų mažiau nei 2013 metais tuo pačiu metu. Iš viso pernai šioje įstaigoje gydyta 598 vaikais mažiau nei užpernai.

„Vaikų skaičiai tokie maži, kad praktiškai vos ištraukiame be nuostolio“, – tikino K.Speičys.

K.Speičys: gydytojams siūlyti tik laisvi kambariai

Jis teigė, kad gydytojams būtų pasiūlyti tik laisvi kambariai.

„Vasaros metu pas mus tie trijų-keturių vietų kambariai yra praktiškai tušti, nes žmonės su teritorinių ligonių kasų siuntimais tų kambarių nesirenka. Jie sanatorijos lėšomis yra renovuoti ir jie skaičiuojasi kaip pagerinti kambariai, todėl ten reikalinga priemoka“, – aiškino K.Speičys.

Anot jo, politikai daro neteisingą išvadą, kad gydytojai sanatorijoje ilsėtųsi nemokamai, pasiūlyme apie apmokėjimą tiesiog nekalbama.

„Apie apmokėjimą ten iš principo nieko nekalbama, nes nebuvo ir nuspręsta – ar tai būtų lengvatos taikomos, ar dengiama tik kambarių savikaina“, – kalbėjo direktorius.

Ministerijos neinformavo

„Palangos gintaro“ steigėjos – SAM – atstovai tvirtina, kad ministerija nebuvo informuota apie minėtą pasiūlymą.

„SAM sutinka su Antikorupcijos komisijos nuomone, kad „Palangos gintaro“ pasiūlymai asmens sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams atostogauti sanatorijoje yra neteisėti, pažeidžia vaikų teisę į reabilitaciją jiems palankiausiu metu bei skatina asmens sveikatos priežiūros įstaigas piktnaudžiauti“, – sakė SAM Korupcijos prevencijos skyriaus vedėjas Vytautas Šveikauskas.

Seimo komisijos posėdyje dalyvavę STT atstovai tvirtino matantys pagrindo tyrimui.

Pasak V.Gailiaus, STT turėtų atlikti antikorupcinį teisės aktų, susijusių su vaikų reabilitacija, įvertinimą ir „priimti procesinį sprendimą dėl konkrečios situacijos, ar buvo padaryta nusikalstama veika, ar kėsintasi ją padaryti“.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min