-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2014 05 30

Seimo komisija siūlo panaikinti V.Uspaskicho neliečiamybę

Seimo laikinoji komisija siūlo parlamentui leisti dėl teismo įžeidimo baudžiamojon atsakomybėn traukti Darbo partijos įkūrėją Viktorą Uspaskichą.
Viktoras Uspaskichas
Viktoras Uspaskichas / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Už tokį rezoliucijos projektą bei išvadą balsavo 6 komisijos nariai – konservatorių, liberalų ir socialdemokratų atstovai. Penki buvo prieš.

Pirmoji balsuoti komisijai buvo pateikta komisijos pirmininko „tvarkiečio“ Petro Gražulio parengta pažyma, tačiau balsų jai patvirtinti neužteko – penki nariai buvo už, trys – prieš, trys susilaikė. P.Gražulio siūlymą palaikė „tvarkiečiai“, „darbiečiai“ bei „Drąsos kelio“ ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos deleguoti komisijos nariai.

P.Gražulis siūlė neduoti sutikimo V.Uspaskichą traukti baudžiamojon atsakomybėn.

Penktadienį patvirtinus pažymą bei rezoliucijos projektą, kuriuo siūloma naikinti V.Uspaskicho imunitetą, jis turi būti svarstomas artimiausiame posėdyje Seime. Jeigu rezoliucijos projekte numatoma panaikinti parlamentaro imunitetą, ji gali būti priimta, kai už projektą balsuoja daugiau kaip pusė visų Seimo narių.

P.Gražulis siūlė neduoti sutikimo V.Uspaskichą traukti baudžiamojon atsakomybėn.

Siūlymą dėl V.Uspaskicho neliečiamybės parlamentui turinti pateikti komisija buvo įpareigota darbą baigti iki balandžio 4 dienos, tačiau paprašė daugiau laiko, ir parlamentas pratęsė jos darbą iki gegužės 30 dienos.

Opozicijos atstovai valdančiuosius kaltina klausimo vilkinimu. Generalinio prokuroro prašymas panaikinti „darbiečio“ imunitetą Seimą pasiekė dar praėjusių metų spalio pradžioje. Į parlamento darbotvarkę jis įtrauktas baigiantis lapkričiui, o opozicijai nesutikus su P. Gražulio kandidatūra į komisijos pirmininkus komisijos sudarymas dar nusikėlė.

V.Uspaskichą traukti baudžiamojon atsakomybėn prašoma dėl nepagarbos teismui.

Pagal Konstituciją, Seimo narys be Seimo sutikimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas, negali būti kitaip suvaržoma jo laisvė. Parlamente gavus prašymą leisti traukti baudžiamojon atsakomybėn Seimo narį, tuo klausimu sudaroma laikinoji komisija. Ji Seimui teikia rezoliucijos projektą, kaip pasisakyti dėl generalinio prokuroro prašymo.

VIDEO: Viktoras Uspaskichas grįžo į Lietuvą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius